Eesti ei pea USA-ga kõnelusi Süüriasse vägede saatmise üle ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Raqqa linn Süürias, kunagine ISIS-e
Raqqa linn Süürias, kunagine ISIS-e "pealinn". Autor/allikas: AFP/Scanpix

Eesti ei pea Ameerika Ühendriikidega kõnelusi oma sõdurite Süüriasse saatmise üle, kinnitas kaitseministeerium.

Eesti osaleb kohtumistel, kus arutatakse äärmusrühmituse ISIS vastase võitluse hetkeseisu ja operatsiooni vajadusi, viimati kohtusid koalitsiooni tegevusse sõjaliselt panustavate riikide ministrid NATO kaitseministrite kohtumise 27. juunil, ütles kaitseministeeriumi pressiesindaja.

Leedu kaitseministeerium teatas, et samal kohtumisel palusid Ameerika Ühendriigid liitlastelt Süüria osas tuge. Leedu kaalub kõiki toe andmise võimalusi," ütles ministeeriumi kõneisik.

Eesti kaitseministeeriumi pressiesindaja sõnul ei pea Eesti sel teemal Ameerika Ühendriikidega otseseid läbirääkimisi.

Eesti osaleb Ameerika Ühendriikide juhitud rahvusvahelisse sõjalisse operatsiooni Inherent Resolve Iraagis kuueliikmelise väljaõppemeeskonnaga, mis teenib Taani kontingendis Anbari provintsis. Ka teenib üks Eesti vanemohvitser mitmerahvuselises sõjalis-strateegilises meeskonnas Bagdadis, kus nõustab Iraagi ministeeriume ja julgeolekujõude.

President Donald Trump lubas mullu, et viib Süüriast minema 2000-2500 seal olevat Ühendriikide sõdurit. Hiljem ta taandus sellest osaliselt ja lubas kohale jätta umbes 400-pealise rahuvalveväe.

Ühendkuningriik ja Prantsusmaa on nõustunud saatma Süüriasse lisajõude. Saksamaa on sellest keeldunud.

Kuigi ISIS on kaotanud sisuliselt kogu territooriumi Süürias ja Iraagis, kardetakse, et rahvusvaheliste vägede liiga kiire lahkumine annaks terroriorganisatsioonile võimaluse end koguda.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: