Tallink Grupp kasvatas ärikasumit

Megastari esimene graafikujärgne väljumine Tallinnast 29. jaanuaril.
Megastari esimene graafikujärgne väljumine Tallinnast 29. jaanuaril. Autor/allikas: Tallink/Andres Raudjalg

Tallink Grupi teise kvartali kulumieelne ärikasum kasvas 16,6 protsenti 50,7 miljoni euroni ning müügitulu 0,3 protsenti 256,1 miljoni euroni, teatas ettevõte.

Kontsern vedas teises kvartalis kokku 2,7 miljonit reisijat, mis on 0,8 protsendi võrra rohkem kui eelmise aasta teises kvartalis. Reisijate arv kasvas peaaegu kõigis Tallinki geograafilistes segmentides.

"Grupi teise kvartali auditeerimata kulumieelse ärikasumi (EBITDA) juures on märkimisväärne, et võrreldav kulumieelne ärikasum (ilma IFRS 16 rakendamise mõjuta) kasvas aastataguse sama perioodiga võrreldes 6,8 protsenti ehk 3,0 miljoni euro võrra 46,5 miljoni euroni," teatas Tallink.

Grupi auditeerimata puhaskasum oli teises kvartalis 14,9 miljonit eurot, mis on 2,6 protsendi võrra vähem, kui 2018. aastal. 

Tallink Grupp vedas tänavu eelnevate aastatega võrreldes rohkem reisijaid nii mais kui juunis. Teise kvartali tulemustega paistsid silma Eesti-Soome liinid, kus reisijatearv kasvas mullu sama ajaga võrreldes 0,5 protsendi võrra tihenenud konkurentsist hoolimata ning ettevõte saavutas uue juunikuu reisijatearvu rekordi.

2019. aasta esimese kuue kuu jooksul vedas Tallink Grupp kokku 4,5 miljonit reisijat, mis on 1,2 protsendi võrra vähem kui 2018. aasta samal perioodil. Grupi auditeerimata poolaasta müügitulu oli 435,0 miljonit eurot, mis on ühe protsendi võrra vähem kui 2018. aasta esimese kuue kuu jooksul. Samas kontserni kuue kuu auditeerimata kulumieelne ärikasum kasvas 2018. aasta sama perioodiga võrreldes 6,8 miljoni euro võrra ning oli esimesel poolaastal 54,5 miljonit eurot.

Ettevõtte auditeerimata puhaskahjum 2019. aasta esimesel poolaastal oli 10,4 miljonit eurot (puhaskahjum 2018. aasta esimese kuue kuu jooksul oli 4,3 miljonit eurot).

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: