Tallinna Sadama kaubamaht ja reisijate arv teises kvartalis kasvasid

Valdo Kalm
Valdo Kalm Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Teises kvartalis läbis Tallinna Sadama sadamaid 5,3 miljonit tonni kaupa, mis on 4,3 protsenti enam kui mullu, reisijate arv kasvas 0,1 protsenti 2,9 miljoni reisijani.

Laevakülastuste arv suurenes teises kvartalis 3,7 protsendi võrra 2039 külastuseni, teatas Tallinna Sadam reedel. Reisijate arv kasvas teises kvartalis eelkõige Tallinn-Helsingi liini mõjul.

Poolaasta kokkuvõttes vähenes Tallinna Sadama kaubamaht 0,8 protsenti ja reisijate arv 2,7 protsenti.

Tallinna Sadama juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul mõjutas teise kvartali kaubamahu kasvu enim puistlasti kasv, mis tulenes peamisel uue kaubaoperaatori PK Terminal poolt puistlastiterminali käivitamisest. "Vedellasti maht õnnestus meil hoida eelneva aastaga samal tasemel, mis on jätkuvalt tugeva konkurentsi tingimustes väga hea saavutus," ütles Kalm.

"Märkame jätkuvalt nii Aasiast kui muudest kolmandatest riikidest pärit turistide külastuste arvu suurenemist kaksiklinnade Tallinna ja Helsingi vahel, mis on positiivselt mõjutanud meie reisijate numbrit. Loodame, et Tallinna Sadama, EAS-i, laevafirmade ja teiste turismiorganisatsioonide ühised jõupingutused Soome suunal kannavad vilja ja ka soomlaste huvi Eestisse reisimise vastu taastub," märkis Kalm.

Poolaasta kokkuvõttes vähenes esimeses kvartalis mitmete reisilaevade plaaniliste hooldustööde tõttu liinilt eemal viibimisest tekkinud miinus.

Juuni lõpus alustas Muuga-Vuosaari liinil liiklemist Eckerö Line'i laev MS Finbo Cargo, mis teenindab nii veokeid kui sõidukitega reisijaid, samuti asus sellel liinil sõidukitega reisijaid teenindama ka Tallink oma laevaga Sea Wind. Muuga-Vuosaari liin pakub soodsamat võimalust kahe naaberriigi vahel liikuvatele inimestele ja loob mugavama ühenduse väljastpoolt Tallinna ja Eestit tulevatele sõidukiga reisijatele.

Allikas: BNS, ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: