Swedbank määras rahapesuskandaali järel ametisse uue tegevjuhi

Swedbank
Swedbank Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Swedbank nimetas oma uueks tegevjuhiks kindlustuskontserni Folksam tegevjuhi Jens Henrikssoni, kelle eesmärk on üritada pärast rahapesuskandaali taastada usaldus panga vastu.

"Jens Henriksson on pangal tegevjuht, kes ühendab endas juhtimiskogemused, tugeva suhtlemisoskuse ja laialdased teadmised pangandus- ja finantssektorist," ütles Swedbanki nõukogu esimees alates juunist Goran Persson kolmapäeval tehtud avalduses.

Rootsi finantsinspektsioon plaanib avaldada oma tulemused Swedbanki ja SEB rahapesuriskide uurimisest hiljemalt järgmise aasta alguseks, mis on hiljem, kui varasemalt prognoositud.

Rootsi finantsinspektsioon saatis juulis SEB-le ja Swedbankile teavituskirjad osana pankade rahapesujärelevalve riskide üle Eestis, Lätis ja Leedus, millele pangad peavad vastama vastavalt 2. ja 16. septembriks.

Teavituskirjad sisaldavad finantsinspektsiooni tähelepanekuid ning esialgseid hinnanguid, mis annavad pankadele võimaluse kontrollida, kas inspektsioon on faktidest õigesti aru saanud.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: Reuters/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: