Swedbank pääses väärteomenetlusest, et kriminaalmenetlus saaks jätkuda

Swedbanki kontor Tallinnas Liivalaia tänaval.
Swedbanki kontor Tallinnas Liivalaia tänaval. Autor/allikas: Anna-Aurelia Minev/ERR

Finantsinspektsioon otsustas lõpetada Swedbanki puudutava väärteomenetluse, et see ei takistaks riigiprokuratuuri algatatud kriminaalmenetlust ning välistatud oleks võimaliku topeltkaristuse risk.

Finantsinspektsioon alustas väärteomenetlust 28. oktoobril, et kontrollida Swedbanki finantsjärelevalvemenetluses ilmnenud võimalikku väärtegu rahapesu tõkestamisel. Kuna kontrolli käigus ilmnesid ka kuriteo tunnused, siis otsustas finantsinspektsioon loobuda väärteomenetlusest kriminaalmenetluse kasuks. Finantsinspektsioon teeb koostööd riigiprokuratuuriga, et kriminaalmenetlus saaks jätkuda.

Finantsinspektsioon teeb Swedbankile ka finantsjärelevalvemenetlust, mille eesmärk on panga käitumise suunamisega hoida finantsstabiilsust ja turu läbipaistvust, ka selle menetlusega jätkatakse.

Finantsinspektsioon teeb koostööd Rootsi ja Balti riikide finantsjärelevalveasutustega. See tähendab, et asutused koordineerivad oma tegevust ning jagavad vastastikku teavet ja hinnanguid.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: