RIA tippametnik liigub EL-i IT-agentuuri juhtima andmebaaside rakendamist

Uku Särekanno.
Uku Särekanno. Autor/allikas: ERR

Riigi infosüsteemi ameti (RIA) küberturvalisuse teenistuse juht Uku Särekanno asub 1. oktoobrist tööle Euroopa Liidu IT-agentuuris eu-LISA, kus ta hakkab koordineerima uute suuremahuliste andmebaaside kasutusele võtmist Schengeni alas.

Särekanno asub juhtima eu-LISA peadirektori tugiüksust, mis korraldab suuremahuliste infosüsteemide arendust ja haldust. Eu-LISA vastutab Euroopa viisainfosüsteemi, Schengeni infosüsteemi, kriminaalregistrite infovahetuse ning uute mahukate infosüsteemide nagu Entry-Exit System ning ETHIAs halduse ja arenduse eest, kirjutab Postimees.

Särekanno juhtis RIA küberturvalisuse teenistust alates 2018. aasta jaanuarist. Varem on ta töötanud mitmesugustel ametikohtadel riigikantseleis, välisministeeriumis ja Euroopa Komisjonis, koordineerinud ettevalmistusi Euroopa Liidu eesistumiseks, juhtinud korrakaitse ning kriminaalpoliitika osakonda siseministeeriumis ja esindanud Eesti riiki Brüsselis migratsiooni ja politseikoostöö küsimustes.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: