Regional Jet hakkab viie uue lennukiga SAS-i liinidel lendama

{{1567582560000 | amCalendar}}

Eesti riigi ja Poola lennufirma LOT ühise lennufirma Regional Jet allkirjastas Skandinaavia lennufirmaga SAS koostöölepingu, mille täitmiseks lisab Regional Jet oma lennukiparki viis CRJ900-tüüpi reaktiivlennukit.

Kuueks aastaks sõlmitud lepingu kohaselt paigutatakse täiendavatest lennukitest kolm Tallinna ja kaks Vilniuse baasi ning lendamist alustatakse nendega 2020. aasta märtsis. Regional Jetil on juba varem sõlmitud kuue aasta pikkune leping SAS-iga, mis hõlmab kaheksa kaasaegse ATR72-600 turbopropellerlennukiga ja kahe CRJ900 reaktiivlennukiga lendamist Taanis ja Rootsis.

Regional Jet pakub oma lennukite ja meeskondadega lennuteenuseid suurematele lennufirmadele. Ettevõte alustas tegevust 2016. aasta alguses ja sellel on praeguseks 19 lennukit. Pärast äsja avalikustatud lepingu sõlmimist ning Embraer 195-tüüpi lennukite kasutuselevõttu teiste pikaajaliste projektide täitmiseks Euroopas kasvab lennufirma lennukipark järgmise aasta lõpuks 30 lennukini. Ettevõttest kuulub 49 protsenti Poola lennufirmale LOT ja 51 protsenti Eesti riigile.

Kiiresti kasvav Regional Jet on juba üks Euroopa suurimaid allhankeid pakkuvaid regionaalseid lennufirmasid, mis plaanib mõne aastaga kasvatada oma lennukipargi viiekümneni, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Regional Jetil läheb tõesti hästi ja üha kasvavas joones. Tegemist on praegusel hetkel juba ühe Euroopa suurema allhankeid pakkuva regionaalse lennufirmaga," märkis Nordic Aviation Groupi juhatuse esimees Erki Urva.

Regional Jeti juhi Jan Palmeri sõnul kasvab nende lennukipark järgmise aasta lõpuks 30-ni, millega ollakse omataoliste firmade seas Euroopa tipus koos Iiri kompaniiga CityJet. Palmer ütles, et plaani kohaselt on Regional Jetil kolme-nelja aasta pärast umbes 50 lennukit.

"Me usume, et mõne aastaga me kahekordistame oma lennukite arvu. See läheb praegu päris kiiresti. See on lennunduses uus trend, et suured lennukompaniid annavad regionaalseid lende alltöövõtjatele. See on neile kasulik, teeb toimimise lihtsamaks ja me teeme seda väga efektiivselt. Nii et see on mõlemale poolele kasulik," selgitas Regional jeti juhatuse esimees Palmer.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Mart Linnart

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: