RB Rail AS-i aktsionärid nimetasid ametisse ettevõtte uue nõukogu

Kolme Balti riigi ühisettevõtte RB Rail AS aktsionärid kinnitasid esmaspäeval ametisse ettevõtte uue nõukogu.

Uue nõukogu ametisse nimetamise tingis Eesti aktsionäri OÜ Rail Baltic Estonia otsus asendada OÜ Rail Baltic Estonia tegevjuht Riia Sillave RB Rail AS nõukogus majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) transpordi asekantsler Ahti Kuningaga. Läti äriseaduse kohaselt tuleb uue nõukogu liikme ametisse määramisel nimetada ka uus nõukogu.

RB Rail AS uude nõukogusse kuuluvad järgmised liikmed:

Eestist Ahti Kuningas ning Anti Moppel, kes töötab MKM-i transpordi asekantsleri nõunikuna.

Lätist Ligita Austrupe, kes on Läti transpordiministeeriumi asekantsleri asetäitja ning Anri Leimanis, kes on Latvijas Mobilais Telefons nõukogu aseesimees.

Leedust Karolis Sankovski, kes on RB Rail AS nõukogu esimees ja Rail Baltica Statyba tegevjuht ning Romas Švedas, kes töötab AB Lietuvos Geležinkeliai juhatuse esimehena.

RB Rail AS on Eesti, Läti ja Leedu ühisettevõte, mis loodud selleks, et koordineerida Rail Baltica projekti elluviimist - taristu ehitamist kiirraudteeliinile Tallinnast Leedu-Poola piirini. RB Rail AS on Rail Baltica projekti keskne koordinaator. Ettevõtte tegevusvaldkonnad on raudteeliini projekteerimine, ehitamine ja turustamine.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: