Rail Balticut rajava RB Raili juht lahkub ametist

{{1572264900000 | amCalendar}}
Timo Riihimäki.
Timo Riihimäki. Autor/allikas: Rail Baltic

Kolme Balti riigi ühisettevõtte RB Rail AS tegevjuht ja juhatuse esimees Timo Riihimäki teatas oma tagasiastumisest, tehes seda isiklikel põhjustel. Tema viimane tööpäev ettevõttes on 19. detsember, teatas ettevõte. Kaks nädalat tagasi teatas oma lahkumisest isiklikel põhjustel ka Rail Balticu Eesti ettevõtte juht Riia Sillave, kes lõpetab töö novembris.

Riihimäki alustas tööd Rail Balticu juhina alles tänavu 11. märtsil. Uue juhi leidmiseni tagavad ühisettevõtte tegevuse teised juhatuse liikmed ja kogu ettevõtte meeskond.

"Oleme Timo Riihimäki tagasiastumise pärast löödud, kuid austame tema otsust. Tänan teda nõukogu nimel tehtud töö eest ja soovin talle tulevikuks palju edu," kommenteeris RB Rail AS-i nõukogu esimees Karolis Sankovski.

Sankovski lisas, et peagi liitub meeskonnaga ka programmijuht, kes vastutab Rail Balticu projektiga seonduvate tegevuste tõhusa elluviimise eest.

"Mul on kahju lahkuda, sest Rail Baltic on põnev projekt, mille nimel tööd teha. Tänan RB Rail AS-i töötajaid, sidusrühmi, rahvusvahelisi partnereid ja nõukogu koostöö ning toetuse eest," kommenteeris ühisettevõttest lahkumist Timo Riihimäki.

Riihimäki juhtimise ajal algatati projekteerimistööd Rail Balticu põhiliinil 411 kilomeetri ulatuses ning lisaks hanked projekteerimistöödele 236 kilomeetri ulatuses. Lisaks arendas Riihimäki ettevõtte struktuuri: näiteks loodi projekteerimis- ja ehitusetappide rakendamiseks projektijuhtimise osakond. Samuti tugevdas Riihimäki tõhusama hankeprotsessi tagamiseks ettevõtte hankeosakonna rolli.

Riihimäki lahkumine on kahe nädala jooksul juba teine Rail Balticu rajamisega seotud juhi lahkumine. 15. oktoobril teatas Rail Baltic Estonia, et nende juhatuse esimees Riia Sillave lahkub novembris ametist.

Ministeerium: juhtide lahkumine pole omavahel seotud

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) väidab, et kahe juhi - Riihimäki ja Sillave - lahkumine pole omavahel seotud.

"Rail Balticu ehitus on alanud ning Timo Riihimäki panus, kuigi lühikesel perioodil, on olnud kindlasti märkimisväärne sellesse faasi jõudmisel. Täname Timot panuse eest ja austame ta otsust lahkuda isiklikel põhjustel. Paraku on kahe juhi lahkumine sattunud samale ajale, kuid olemasolevad meeskonnad suudavad kindlasti tehtut jätkata. Näeme nii ühisettevõtte kui Rail Baltic Estonia uue juhina ehituse taustaga inimest, et ehitustegevusega hoogsalt edasi liikuda," kommenteeris MKM-i transpordi asekantsler Ahti Kuningas.

RB Rail AS on Eesti, Läti ja Leedu ühisettevõte, mis koordineerib keskselt Rail Balticu projekti elluviimist ehk taristu ehitamist kiirraudteeliinile Tallinnast Leedu-Poola piirini.

Rail Baltic Estonia on kiirraudteed Eestis ellu viiv ettevõte.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: