India pealinn on hädas erakordse õhusaastega

Delhi piirkond, kus asub ka India pealinn New Delhi, on mattunud paksu mürgisesse sudupilve. Linnaelanike sõnul on õhukvaliteet kogu tänavuse sügise jooksul kehv olnud, nii hulluks asjad varem läinud siiski pole.

Kohati mõõdeti õhukuupmeetris 810 mürgist pisiosakest, inimesele kahjutu maksimumkogus on 25. Õhusaaste on pärit transpordist, ehitusplatsidelt ja tööstusest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Delhi linn paikneb täpselt keset kausikujulist orgu, mistõttu vajub kõikvõimalik õhusaaste sinna kokku. Linna peetakse juba ammuilma maailma kõige saastunuma õhuga linnaks, praegune olukord on aga ka karastunud linlaste jaoks midagi uut.

"Peale hingamishäirete mõjub see saaste ka psühholoogiliselt halvasti. Talv pole veel käes, seega udu see olla ei saa ja udus ei peaks ka mask peas ringi käima," nentis üks intervjuu andnud elanik.

Õhk oli pühapäeval Delhis nii paks, et mõnda aega polnud lennukitel võimalik Delhi rahvusvahelisele lennuväljale maanduda ning lennud tuli mujale suunata.

Olukorra teeb eriti hulluks asjaolu, et inimesed, kelle majades pole keskkütet või õhksoojuspumpa, kütavad oma ahje kõigega, mis kätte juhtub. Linnaümbruse talunikud aga põletavad suvest jäänud põhku ning muid põllujääke.

Linnavalitsus on piiranud autoliiklust ning sulgenud mitmeid ehitusplatse. Linlaste kannatusi see oluliselt leevendanud pole.

"See lämmatab ja ajab pidevalt köhima. Me loodame, et kerged vihmahood muudavad ilma paremaks ja saastetase langeb, aga praegu pole vihma veel kusagilt paista," märkis linnaelanik Gopal Krishan.

Saastunud õhuga on India pealinna piirkonnas hädas kokku umbes 40 miljonit inimest.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: