Kaitseväe välihaigla töötajad suutsid Kuressaares nakkust vältida

Kuressaare välihaigla
Kuressaare välihaigla Autor/allikas: Margus Muld/ERR

Kuressaare haigla juurde loodud kaitseväe välihaigla pakkus nelja nädala jooksul ravi 15 patsiendile ja seda ilma ühegi nakatumiseta töötajate seas.

Välihaiglas töötanud 18 kaitseväe- ja 30 tsiviilmeediku seas ühtegi nakatumist ei tuvastatud, kuigi kõrval asuva Kuressaare haigla personali seas tuvastati koroonaviirus ligi 100 töötajal. Kuressaare haigla ei pääsenud ka personali surmajuhtumist, 8. aprillil suri haiglas töötanud tervishoiutöötaja koroonaviirusesse.

Välihaigla ülem nooremleitnant Martin Lember kinnitas ERR-ile, et temale teadaolevalt ühtegi nakatunut välihaigla töötajate seas ei ole.

Ei saa öelda, et välihaiglas oleks rakendatud nakkustõrjemeetmeid rangemalt, kui Kuressaare haiglas, aga väga detailselt järgiti terviseameti poolt kehtestatud nõudeid raviks, ütles Lember.

Lember lisas, et välihaigla töö andis kinnitust, et väljaõpetatud ajateenijad koos tegevväelaste ja tsiviilist tulnud meditsiinitöötajatega suudavad oma ülesandeid ülima professionaalsusega täita.

Aprilli alguses tööd alustanud välihaigla loodi terviseameti poolt Kuressaare Haigla ja kaitseväe välihaigla koostöö koordineerimiseks. Staap toetas Kuressaare haigla meditsiiniteenuse toimimist ning välihaigla tööd. Kuna Eestis on koroonaviiruse levik vähenenud, otsustas terviseamet Kuressaare haiglat toetava välihaigla kinni panna ja teisipäeval asuti haiglat kokku pakkima ning mandrile tagasi viima.

Seni on kaitseväe haiglat kasutatud vaid õppusteks, esmakordselt said seal ravi ka pärispatsiendid.

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: