Liikumispiirangud saarte suhtes kaovad 18. maist

{{1588065480000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Justiitsminister Raivo Aeg ütles, et valitsus kaotab liikumispiirangud saarte ja mandri vahel 18. maist.

Pea kuu aega on saartel kehtinud ulatuslikud piirangud. Piirangud olid nii karmid, et saarele ei lubatud isegi neid töömehi, kel oli ainsana voli teha kallitele tootmisseadmetele garantiiremonti.

Kui esmaspäeval andis valitsus 30 inimesele päevas loa töö asjus üle Suure väina sõita, siis vähem kui 24 tundi hiljem leidsid ministrid, et mandrile tuleku luba väärivad kõik saarlased.

"Täna öösel ei juhtunud midagi. Valitsuse kriisikomisjonis me arutamegi asju samm-sammult ja leevendused toimuvad samm-sammult," vastas Aeg "Aktuaalse kaamera" küsimusele, mis ööga juhtus, et valitsus esmaspäevasele otsusele nii kiiresti lisa tegi.

"Statistilised argumendid olid eile ju täpselt samasugused nagu täna. Muutused on mõni inimene statistiliste nakatunute hulgas. /.../ Mitte mingeid olulisi sündmusi ei juhtunud öö jooksul, aga kõiki asju lihtsalt ei jõuta korraga läbi arutada. Meil ju igal päeval on oma päevakord, oma sammud ja etapid, millega me edasi läheme ja teda ei olnud lihtsalt eilses päevakorras," selgitas Aeg.

Ta möönis, et enne esmaspäevast otsust polnud valitsuse kriisikomisjon jõunud pidada nõu ka saareliste omavalitsustega.

Aeg rääkis teisipäeval keskpäevasel pressikonverentsil, et need, kellel on rahvastikuregistri järgi elukoht saartel, saavad hakata vabalt mandril käima 4. maist.

"Loomulikult tuleb lähtuda sellest, et need otsused jõustuvad ainult sellisel juhul, kui viirus näitab vähenemise märke," lausus Aeg.

Eriolukorra juht otsustas Saaremaa valla palvet arvesse võttes väljastada saartele liikumiseks eriload, mis jagunevad iga päev nii: Saaremaale 25 eriluba, Muhu saarele ja Manijale viis, Hiiumaale 20 ning Kihnule, Ruhnule ja Vormsile kümme eriluba. Eriluba kehtib üks kord edasi-tagasi sõitmiseks.

Samuti otsustas valitsus alates teisipäevast leevendada Saaremaal piiranguid kaubandusele ja teenindussektorile.

Popov: saame rääkida Kuresaare haigla plaanilise ravi taastamisest

Terviseameti kriisistaabi hädaolukorra meditsiinijuht Arkadi Popov ütles, et olukord Saaremaal on stabiliseerumas ja seetõttu lõpetab 30. aprillist töö ka Kuressaare haigla kriisistaap.

"Sellest päevast alates alustab Kuressaare haigla tavapärane kriisijuhtimise struktuur. Me räägime ka plaanilise ravi taastamisest. Selleks töötatakse välja teekaart," ütles Popov.

 

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Hanneli Rudi, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: