Valitsus leevendab piiranguid Saaremaa kaubandusele ja teenindusele

{{1587990840000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Valitsus otsustas alates teisipäevast leevendada Saaremaal piiranguid kaubandusele ja teenindussektorile.

Eriolukorra juht Jüri Ratas allkirjastab esmaspäeval Saaremaa ja Muhu valla eriolukorda puudutava korralduse, mis leevendab saartele kehtestatud piirangud alates teisipäevast. Saarte ja mandri vahel liikumiseks hakatakse väljastama täiendavaid erilubasid.

Piirangud eemaldatakse lähikontakti nõudvatelt teenustelt nagu ilukirurgiateenused, ilu- ja isikuteenused (näiteks juuksuri-, maniküüri, pediküüri-, kosmeetiku-, tätoveerimis- ja solaariumiteenus) ning massaaži- ja muud taastusraviteenused heaoluteenusena.

Lisaks võivad kauplused ja turud olla avatud sarnaselt mandrile.

Samuti kaotatakse liikumispiirang, mille tõttu pidid saarlased püsima kodus ja väljas tohtis käia toidupoes, apteegis, arsti juures või kaugtöö võimaluse puudumisel tööl.

Saaremaal jääb kehtima üldine 2+2 reegel, mille järgi tohib avalikus ruumis üheskoos liikuda ainult kaks inimest ning teistest tuleb hoida kahemeetrist vahemaad.

Saartele liikumine veel täiesti vabaks ei muutu

Eriolukorra juht otsustas Saaremaa valla palvet arvesse võttes väljastada saartele liikumiseks eriload, mis jagunevad iga päev nii: Saaremaale 25 eriluba, Muhu saarele ja Manijale viis, Hiiumaale 20 ning Kihnule, Ruhnule ja Vormsile kümme eriluba. Eriluba kehtib üks kord edasi-tagasi sõitmiseks.

Ettepaneku, kes saab saartele liikuda, teeb kohalik omavalitsus (KOV).

ERR küsis ka valitsusest, kuidas just selliste erilubade arvudeni jõuti. Valitsuse kommunikatsioonikeskuse staabijuht Siim Kumpas vastas, et selleni jõuti KOV-idega koostöös KOV-ide ettepanekul.

Seda, millised tingimused peavad olema täidetud eriloa saamiseks, otsustab Kumpase sõnul samuti KOV.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: