Lihula tulistamise kahtlusalust on varem relva väärkasutuse eest karistatud

Tulistamiskoht Lihula Olerexi juures.
Tulistamiskoht Lihula Olerexi juures. Autor/allikas: Juhan Hepner / ERR

Kuritöös kahtlusalusena kinni peetud 32-aastane Mikk tegutses alates 2015. aastast eratervishoiufirma juhatuse liikmena, muu seas on ettevõte osutanud koduõendusteenuseid ka politsei- ja piirivalveameti (PPA) kinnipidamiskeskuses ning Tallinna arestimajas. Teda on varasemalt karistatud maja pihta tulistamise ning lõhkeaine omamise eest.

Kahtlusalune lõpetas tervishoiu kõrgkooli medõena 2015. aastal ning on olnud aktiivne erinevates töörühmades, samuti on ta täiendanud end välismaal andnud viis aastat Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis loenguid.

Politsei kinnitas, et kahtlusalusel on varasemalt olnud juhtumeid, kus ta on relva väärkasutanud, prefekt Kaido Kõplase sõnul puudub kahtlusalusel kehtiv kriminaalkaristus.

Politsei teatel kahtlusaluse ettevõte enam käesolevast aastast arestimajale ega kinnipidamiskeskusele teenust osutanud ei ole.

Kahtlusalune on töötanud ka Tallinna lastehaiglas ning õpib Tervishoiu Kõrgkoolis magistriõppes. Samuti kuulus ta 2013. aastani kaitseliitu ning on kuulunud noorkotkaste Tallinna maleva juhatusse.

2008. aastal mõisteti kahtlusalune süüdi koos kaaslastega ebaseaduslikust püstolist Parabellum P08 maja seinas tulistamises. Majas viibisid inimesed ning lasud tabasid kahe korteri köögiaknaid, mistõttu mõisteti ta süüdi avaliku korra raskes rikkumises. Selle eest mõisteti talle rahaline karistus.

Samuti mõisteti ta sama kohtuotsusega süüdi lõhkematerjalide omamises. Nimelt leiti tema kodust 38,91 grammi lõhkeainet pentriiti.

Kehtivaid karistusi kahtlusalusel ei ole ning Lihula sündmuste ajal oli tal ka kehtiv relvaluba. Kõplas ütles pühapäevasel pressikonverentsil, et kahtlusalusel on relvakäistlemisoskus olemas, tulirelvad on tal enese ja vara kaitseks ning spordi jaoks.

Algsetel andmetel võis ta Lihulas tulistada kuni kolmest erinevast relvast, kuid on veel tuvastamisel, kas ta neid kõiki kasutas.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: