Lihula tulistaja: see, mis juhtus, on andestamatu

{{1591796040000 | amCalendar}}
Foto: Kaader videost | Verner Vilgas/ERR

Lihula lähedal kaks inimest tapnud ja kolme vigastanud 32-aastane Mikk teatas avalduses, et avaldab kahetsust.

Mees teatas oma kaitsja kaudu edastatud avalduses, et avaldab kahetsust kannatanutele, nende ja enda lähedastele ning Eesti rahvale. Veel teatas ta, et tema käitumisele ei ole õigustust ja see mis juhtus on andestamatu. Mees palus ka vabandust.

Kolmapäeval kohtus kaitsja Rünno Roosmaa esimest korda pärast vahistamist tulistajaga.

Roosmaa ütles ERR-ile, et kaitsealune on juhtunu tõttu emotsionaalselt väga raskes seisundis. Avalduse kirjutamine oli mehe enda mõte.

"Selle käis tema välja ja selle käis ta välja juba esmaspäeval," ütles Roosmaa.

Kaitsja kinnitas, et tulistaja organismist leiti ravimite jääke, sest mees tarvitab iga päev nii retsepti- kui ka käsimüügiravimeid.

Roosmaa sõnul sai ta ajalehest lugedes teada, et mehel oli väike alkoholijoove. Väide narkojoobest on tema sõnul üllatav.

"Küll on mulle teada, et narkojoobe näitu võis anda üks ravim, mida ta tarvitas seljavaludega seoses ja mida ta oli muretsenud käsimüügist," ütles Roosmaa.

32-aastane Mikk tappis laupäeva õhtul Pärnumaal Lääneranna vallas Lihula lähedal 40-aastase mehe ja 61-aastase naise ning vigastas kolme inimest, kellest kaks olid väikesed lapsed.

Toimetaja: Ester Vilgats, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: