Lihula tulistamise uurimine on lõppenud ja materjalid on prokuratuuris

Vana raudteetamm, kus tulistamine aset leidis.
Vana raudteetamm, kus tulistamine aset leidis. Autor/allikas: ERR

Politsei lõpetas Lihula lähistel kaks inimest surnuks tulistanud ja mitut inimest haavanud mehe kriminaalasja uurimise ning materjalid on edastatud prokuratuurile.

Lääne ringkonnaprokuratuur otsustab uurimismaterjalide pinnalt 32-aastasele Mikule süüdistuse esitamise ning saadab kriminaalasja kohtusse. 

Uurimine tuvastas, et Mikk sõitis 6. juuni õhtul oma Subaruga Lääneranna vallas Lihula lähistel üle ohutussaare Olerexi tanklasse, kus rammis seal olnud autosid ja tankla seina, kuid sõitis sündmsukohalt põgenedes mõni hetk hiljem kraavi.

Mikk sõitis tanklas toimunu tõttu mootorrattaga järele 40-aastane Virgot Rägastik, kelle mees surnuks tulistas. Seejärel tulistas Mikk ka juhuslikult mööda sõitma sattunud autot, milles olid vanavanemad ja nende lapselapsed - kolme-, viie-  ja üheksa-aastane laps. 61-aastane naine suri saadud vigastustesse kohapeal ning haavata saanud kolme- ja viieaastane laps ning 58-aastane mees toimetati haiglasse. Autos olnud üheksa-aastane laps viga ei saanud.

Suurte jõududega juhtumile reageerinud politseinikud pidasid Miku pärast keskööd kinni. 

Lisaks mõrvakahtlustusele on Mikule esitatud kahtlustus ka tapmiskatses, sest ühe teda tabada üritanud politseiniku kiiver sai kuulitabamuse. Politseinik viga ei saanud.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: