Kaljulaid: peame tõsiselt hindama, kui põhjalikult relvaomanikke kontrollitakse

President Kersti Kaljulaid.
President Kersti Kaljulaid. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

President Kersti Kaljulaid ütles Lihula tulistamisest ajendatult, et ühiskonnas tuleb tõsiselt hakata arutama, kui põhjalikult tehakse relvaomanike tausta- ja tervisekontrolle.

Kaljulaid kirjutas sotsiaalmeedias, et kuigi valdav osa Eesti 26 000 relvaomanikust on vastutustundlikud, on viimastel nädalatel olnud siiski kaks relvadega seotud tõsist juhtumit, mil seaduslikku relva kasutati ebaseaduslikul moel.

"Juhtumid on erinevad, kuid mõlemad osutavad vajadusele neist ka õppida. Veel ei saa teha üldistusi, kuid need juhtumid on juba tekitanud ühiskonnas rohkelt küsimusi ja ärevust," kirjutas president.

"Küsimustele saame vastused asjaomastelt asutustelt. Aga ilmselgelt on käes hetk, kus peame ühiskonnas arutama ja tõsiselt hindama, kui põhjalikult tunneme inimesi, kelle kätte relvad usaldatakse, kui põhjalikult tehakse relvaomanike tausta- ja tervisekontrolle. Relv on paratamatult kõrgendatud ohu allikas, mis valedes kätes võib teha palju kurja. Julgustan PPA-d relvaloa andmisest keeldumisel kasutama oma kaalutlusõigust alati, kui inimese varasemad teod ja käitumine annab väiksemagi aluse eeldada, et loa taotleja pole aru saanud relvaga kaasnevast suurest vastutusest," lisas riigipea.

Pärnumaal Lääneranna vallas tulistas laupäeval kella 22 ajal 32-aastane mees maanteel Lihula lähistel inimeste pihta, kellest kaks hukkusid ning veel kolm, nende seas kaks last, said viga. Politsei pidas kahtlustatava kinni. 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: