Kaitseliit: omaaegsed Tallinna maleva juhid Lihula tapjat hea meelega ei meenuta

Mälestusküünlad tulistamispaiga juures.
Mälestusküünlad tulistamispaiga juures. Autor/allikas: Juhan Hepner/ERR

Kaitseliidu Tallinna maleva Toompea malevkond teatas, et Lihula kuritöös kahtlusalusena kinni peetud endine kaitseliitlane 32-aastane Mikk oli kergelt ärrituv ja agressiivne mees, kellest lahtisaamine ei olnud sugugi lihtne. Kaitseliitu kuulus ka mootorrattur, kelle mõrvar tappis.

"Ta oli poisipõlves aktiivne noorkotkas. Kui ta seejärel hakkas noorkotkaste juhiks, ilmnes et tegemist on kergesti ärrituva ja agressiivse mehega, kelle sõnakasutus ei olnud samuti kohane kaitseliitlasele. Omaaegsed Tallinna maleva juhid hea meelega ei meenuta teda. Ütleme otse, et väga kiiresti ei peetud teda enam sobivaks oma ametisse," märkis malevkond oma teates.

Mehest lahtisaamine ei olnud aga sugugi lihtne, sest mees kasutas erinevaid juriidilisi nüansse, et protsessi peatada.

"Lõpuks lepiti seitse aastat tagasi kokku kompromissis, et ta kirjutab ise lahkumisavalduse, et vältida halvema kõlaga väljaviskamist või vallandamist. Tema avaldus rahuldati kohe."

Ka laupäeva öösel meest jälitanud ja surma saanud mootorrattur oli Toompea malevkonna kaitseliitlane Virgot.

"Oma käitumisega tol öösel kehastas ta seda, milline peaks olema kaitseliitlane: tähelepanelik oma kogukonna suhtes ja julge seaduserikkumise peatamiseks," teatas kaitseliit.

Virgot liitus Kaitseliiduga alles selle aasta alguses.

"Ometi oli Toompea malevkonna siderühmas juba kokku lepitud, et algaval nädalal läheb Virgot koos oma rühmakaaslastega parandama sideautot. Nüüd viivad kaaslased Kaitseliidust tema hauale pärja."

Toompea malevkonna pealik Ilmar Raag avaldas kogu malevkonna nimel kaastunnet Virgoti perekonnale ja lähedastele. Virgoti vend on samuti vastu võetud Toompea malevkonda.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: