Politsei alustas menetlust Lihula tulistajale relvaloa andmise suhtes

Elmar Vaher
Elmar Vaher Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Politsei alustas juurdlust, et välja selgitada, kuidas sai Lihula tulistamises kahtlustatav 2017. aastal relvaloa.

Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher ütles ERR-ile, et politsei alustas pühapäeval distsiplinaarmenetlust 32-aastasele Lihula tulistamises kahtlustatavale relvaloa väljastamise asjaolude selgitamiseks.

Vaheri sõnul lubab seadus anda relvaloa inimesele, kes on kuriteo toime pannud, kuid selle karistus on kustunud. Ka tulistamises kahtlustataval oli karistus kustunud, ütles Vaher.

"Samas on menetlejal õigus loa andmisest ikkagi keelduda, võttes arvesse inimese varasemat käitumist ja eluviisi loa taotlemisel. Relvaseaduse järgi võis politsei mehe karistatusele vaatamata loa anda, aga karistusregistri andmete kõrval pidanuks menetleja asjaolusid põhjalikumalt hindama ja loa andmisest siiski keelduma," ütles Vaher.

Samuti kontrollib PPA Vaheri sõnul täiendavalt üle kõigi praeguste relvaomanike andmed, et tuvastada, kas esineb veel olukordi, kus kustunud karistuse tõttu on inimesel seadusest tulenev õigus relvaluba saada, kuid tema eluviisi või käitumise tõttu tuleb loa andmine täiendavalt üle kaaluda.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: