Valitsus plaanib esimese PPP-vormis tehtava tee-ehituse otsustada juba juunis

Teetööd.
Teetööd. Autor/allikas: SCANPIX / TASS / Peter Kovalev

Valitsus kavatseb veel tänavu juunis otsustada era- ja avaliku sektori koostöös (PPP) plaanitavate tee-ehituste esimese lõigu käivitamise.

"Projekti PPP tehingu arutelu valitsuse kabinetiistungil on kavas juunikuus, et teha kõnealusele katseprojektile riigihangete ettevalmistamise ja väljakuulutamisega seonduvad otsused," teatas majandus- ja taristuminister Taavi Aas reedel saadetud kirjalikus vastuses riigikogu liikmete esitatud arupärimisele.

Aas märgib, et esimeseks lõiguks valis valitsus eelmise aasta 19. detsembril Tallinna-Pärnu maantee 21-kilomeetrise lõigu Libatse ja Are vahel, mis ehitatakse neljarajaliseks.

Ministri selgituse kohaselt käib praegu Libatse-Nurme teelõigu eelprojekteerimine ja keskkonnamõju hindamine (KMH) ning seejärel omandatakse projekti elluviimiseks vajalikud maad. Eelprojekti, KMH ja maade omandamise protsess peaks lõpule jõudma 2022. aastal.

Samas ei ole valitsus veel otsustanud PPP hanke ettevalmistamist ega väljakuulutamist, lisab Aas.

Kui valitsus otsustab projektiga edasi minna PPP vormis, siis viiakse riigihange läbi projekteeri-ehita-rahasta-hoolda (inglise keeles: Design-Build-Finance-Maintain) tüüpi tehinguna, selgub ministri vastusest.

PPP-na väljaehitatava teelõigu rajamise kulude tagasimaksmine algaks pärast tee käikuandmist ning arvestades seda, et eeldavasti ei ole võimalik PPP tehingute lepingulisi makseid katta Euroopa Liidu ühtekuuluvuspoliitika toetustest, ütles minister Aas.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: