Ringkonnakohus mõistis Kallo ja Kunmani süüdi

{{1592826000000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi/ERR

Tallinna ringkonnakohus mõistis Kalev Kallo altkäemaksu võtmisele ja andmisele kaasa aitamises, altkäemaksu vahendamises ja keelatud annetuse tegemise episoodis täielikult süüdi. Vello Kunmani tunnistas ringkonnakohus süüdi altkäemaksu andmises.

Kallole määratud karistuse jättis ringkonnakohus muutmata ning lõplikuks karistuseks on üks aasta ja kuus kuud vangistust, mida ei pöörata täitmisele, kui Kalev Kallo ei pane kahe aasta pikkuse katseaja jooksul toime uut tahtlikku kuritegu.

Kunmani karistatakse rahalise karistusega summas 15 000 eurot.

Vello Kunmanilt mõisteti Eesti Vabariigi kasuks menetluskuludena välja 876 eurot. Maakohtu menetluses valitud kaitsjate tasud jäid Vello Kunmani kanda.

Lisaks ei muutnud ringkonnakohus Aivar Tuulbergi õigeksmõistmist, jäi ka kehtima Aleksander Kofkini kriminaalmenetluse lõpetamine mõistliku menetlusaja möödumise tõttu.

Samuti jäi kehtima maakohtu otsus osas, millega kohus vabastas aresti alt Edgar Savisaarele kuuluva sularaha summas 80 000, mis kuulub tagastamisele kohtuotsuse jõustumisel.

Ringkonnakohus leidis, et Kallo tegevuses on tuvastatud altkäemaksu andmisele ja võtmisele kaasaaitamisteod ning on võimalik järeldada, et Kallo on tahtlikult toime pannud keelatud annetuse andmise ja vastuvõtmisele kaasaaitamise.

Vello Kunman. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Kalev Kallo kaitsja Kristi Rande ütles ERR-ile, et kohtuotsust on plaanis edasi kaevata. 

"Kuna see otsus on ca 50 lehekülge pikk, siis ma ei ole jõudnud väga põhjalikult lugeda, aga esmapilgul põhiliselt taandub see tõendite analüüsile, aga kindlasti me vaidlustame selle riigikohtus," ütles Rande.

Juhtiv riigiprokurör Taavi Pern ütles ERR-ile, et prokuratuur on rahul Kallo ja Kunmani suhtes langetatud otsustega, kuid kaalub Kofkinit ja Tuulbergi puudutavate otsuste vaidlustamist riigikohtus.

Tuulbergi kaitsja Indrek Leppik ei usu, et prokuratuuril oleks mõistlik tema kliendi asja riigikohtusse viia.

"Jah, seda on võimalik teoreetiliselt viia, kui mingi menetlusnormi rikkumine on või mõni tõend hindamata on jäänud, aga praegu on kaks kohtuastet kogu selle asja pulkadeks võtnud, kõigile tõenditele hinnangu andud, nii et ma ei näe mingit perspektiivi tegelikult, et prokuratuur üldse peaks ressurssi raiskama, selle asjaga edasi minema riigikohtusse," rääkis Leppik "Aktuaalsele kaamerale".

"Kohtuotsus on üsna mahukas ja ma olen sellega suutnud tutvuda ainult pealiskaduselt, kindlasti on mul veel raske kommenteerida kohtuotsuses avaldatud seisukohti," ütles Pern esmase kommentaarina.

 

Toimetaja: Grete-Liina Roosve, Merili Nael, Hannes Sarv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: