Kalev Kallo kohtumenetlus keskerakondlasi ei häiri

Keskerakondlane ja riigikogu liige Kalev Kallo.
Keskerakondlane ja riigikogu liige Kalev Kallo. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Kuigi Keskerakonna üks asutaja Kalev Kallo on erakonna endise juhi Edgar Savisaare korruptsioonikaasuses esimeses kohtuastmes kriminaalkorras süüdi mõistetud, näevad Keskerakonna Tallinna Nõmme piirkonna liikmed teda jätkuvalt meelsasti erakonna juhatuses.

Partei Nõmme piirkonna juht Tiit Terik ütles BNS-ile, et Kalev Kallo kohtumenetlus oli jutuks ka piirkonna juhatuse koosolekul.

"Suhtume sellesse tõsiselt," ütles Terik. "Kalev Kallol on võimalus ennast kaitsta kõikides kohtuastmetes. Seni lõplikku lahendit ei ole. Kui tema osas jõustub otsus, mõjutab see kindlasti edasisi arenguid. Ka täna töötab ta parlamendis ja mingeid piiranguid ka mittetulundusühingus tegutsemiseks ei ole."

"Kallo, kes on ühtlasi olnud erakonna asutajaliikmete hulgas, nimi esitati ühe võimaliku kandidaadina," lausus Terik. "See, kas ta on oma kandideeritavale kohale sobilik inimene ja selleks kongressi delegaatide piisava toetuse saab on eraldi küsimus."

Kalev Kallo kaebas esimeses kohtuastmes süüdimõistmise edasi ja maakohus peaks otsuse tegema esmaspäeval.

Tallinna Nõmme piirkonna juhatus otsustas möödunud teisipäeval, et toetavad 22. augustil peetaval Keskerakonna kongressil Jüri Ratase jätkamist parteijuhina. Samuti otsustasid nad erakonna juhatuse kandidaatideks esitada Tiit Teriku, Mihhail Kõlvarti, Tanel Kiige, Eha Võrgu, Valeri Lõõniku, Kalev Kallo ja Lauri Laatsi.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: