Euroopa Komisjon jättis kuus LGBT-vastast Poola linna ilma toetuseta

LGBT-õiguslaste meeleavaldus Poola pealinnas Varssavis.
LGBT-õiguslaste meeleavaldus Poola pealinnas Varssavis. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Euroopa Komisjon lükkas tagasi kuue Poola linna taotlused saada toetusi sõpruslinnade programmist, kuna need olid kuulutanud oma territooriumi seksuaalvähemuste-vabaks.

"Euroopa Liidu väärtusi ja fundamentaalseid õigusi peavad austama kõik liikmesriigid ja võimud. Seepärast lükati tagasi kuue Poola linna taotlused, mille võimud olid kuulutanud need LGBT-vabaks," ütles Euroopa Komisjoni võrdsusküsimuste volinik Helena Dalli.

Teda toetas ka Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen, kes teatas: "Meie aluslepingud kindlustavad, et iga Euroopa inimene on vaba olema see, kes ta on, elama nii nagu talle meeldib, armastama, keda tahab ja püüdlema nii kõrgele kui soovib. Ma jätkan võrdsuse liidu toetamist."

Kuus Poola linna olid esitanud taotlused 5000 kuni 25 000 euroste toetuste saamiseks programmi raames, mis edendab sõpruslinnade liikumist.

Sel nädaslal avaldati nimekiri 127 linnaga, mis toetusi said. Loendis oli ka kaheksa Poola linna, kuid kuus teadaolevalt taotluse esitanud Poola linna olid nimekirjast välja jäetud.

Mitmed Poola linnad ja regioonid on kuulutanud ennast LGBT-vabaks või võtnud vastu perekonnaõiguste deklaratsioonid, milles kriitikud näevad seksuaalvähemuste diskrimineerimist.

Euroopa Komisjon küsis Poola linnadelt enne rahaeraldusi selgitusi, kuid kuuelt linnalt saadud vastused ei rahuldanud nende hinnangul tingimust, et sõpruslinnade programmi raames neile eraldatavad toetused vastaksid programmi eesmärkidele ja reeglitele.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Euobserver.com, EurActiv.com

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: