Tartu ülikoolil ei jätku välistudengitele ühiselamukohti

Foto: Tartu Ülikool

Tartu ülikooli saabuvatel tudengitel on keeruline endale majutust leida - nii ühiselamud kui ka suuremad majutusasutused on juba täis. Välistudengite jaoks raskendab see aasta olukorda viiruseohu tõttu tekkinud teadmatus.

Tartu ülikooli ühiselamutesse tuleb sell õppeaastal 750 uut tudengit, kellest 150 on välismaalased. Välistudengitele ei pakuta kahe voodikohaga tube, mis vähendab neile saada olevate kohtade arvu.

Tartu Üliõpilasküla majutusjuhi Liina Kuusiku sõnul jääb neil ukse taha ligikaudu 200 välistudengit.

"Ligikaudu viiendik välistudengitest elab meie juures. Eramajutuse puhul aitab tudengeid Tartu välismaalaste teenuskeskus ja samuti on ülikooli poolt tugi taga. Väga paljud on leidnud endale koha eramajutuses, näiteks Hugo Stays ja Hektoris.

Majutusasutuste Hektor Hostel ja Hugo Stay müügijuht Kejio Voika ütles ERR-ile, et nüüdseks on ka neil kohad otsa saamas. Voika sõnul on pooled nende klientidest välismaalased.

"Tõesti on väga palju välismaalasi ühendust võtnud ja võib-olla päris mitu on ka oma korterist ilma jäänud, sest nad pole olnud kindlad oma saabumisajas või saabumisvõimaluses. Kas nad oma kodumaalt saavad ikka välja, kas nad ülikooli on sisse saanud, mis nõudmised neil on isolatsiooni osas, kas nad peavad kaks nädalat olema isoleeritud või mitte - need küsimused on ilmselt neid takistanud ka vormistamast," rääkis Voika.

Kuigi Tartu kinnisvaraturul on praegu saada rohkem üürikortereid kui on olnud aastast 2015, ei ole nende keskmine hind kukkunud. Tõus on tulnud eeskätt turistidele suunatud korterite arvelt, mida pakutakse nüüd pikaajalisemaks üüriks.

KV.ee portaalijuht Tarvo Tesloni arvas, et praegu on võimalik hinda madalamks kaubelda.

"Kortereid on palju, aga siiski on lootus, et võetakse n-ö kallimate hindadega ära. Aga ma arvan, et me näeme juba kuu lõpus paremat pilti. Kui augusti lõpus on ikkagi sama hulk kortereid alles, vabu kortereid veel kõvasti saada, küll siis korteriomanikud hakkavad hindu allapoole korrigeerima," rääkis Tesloni.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: