Riigikogu hakkab menetlema pöördumist välistudengite õpi- ja töövõimaluste osas

Vapp riigikogu hoonel
Vapp riigikogu hoonel Autor/allikas: Siim Lõvi /С

Riigikogu võttis menetlusse kollektiivse pöördumise välistudengite Eestis õppimise ja töötamise kohta, mis kogus allkirju veebilehel Rahvaalgatus.ee.

Pöördumise "Välistudengite ja -töötajate võimalus Eestis õppida ja töötada" eesmärk on säilitada välistudengite võimalusi Eestis õppida ja töötada nende päritolust olenemata praegu olemasoleval tasandil. Lisaks on pöördumise üheks eesmärgiks tagada välistudengite lastele ja abikaasadele elamisloa saamine.

"Soovime jääda riigiks, kus hinnatakse inimesi vastavalt nende oskustele ja potentsiaalile, mitte nende päritolule, eriti seaduslikul tasandil," seisab pöördumises.

Pöördujate hinnangul pole siseministeerium oma otsuseid piisavalt põhendanud ning poliitikud ei esita faktipõhiseid argumente.

"Juhul, kui koroonaviiruse tõttu kehtestatakse Eestisse liikumispiiranguid, peavad need olema ajaliselt piiritletud ning faktiliselt põhjendatud. See
tähendab, et piirangud peavad lõppema koroonakriisi möödudes ning kehtima ainult kõrge koroonaviiruse riskifaktoriga riikidele, mitte kõigile
riikidele väljaspool Euroopa Liitu ja Schengeni piire," on kirjutatud ühe ettepanekuna.

Pöördumise "Välistudengite ja -töötajate võimalus Eestis õppida ja töötada" algataja oli muusik Jana Levitina ning see kogus Rahvaalgatuse veebilehel 1011 allkirja.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: