Toompark: üürituru nõudlus jääb sel sügisel nõrgemaks

Tallinn
Tallinn Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Üürikorterite nõudluse tipp, mis saabub reeglina augustis-septembris, jääb tänavu koroonaviiruse mõjude ning välistudengite arvu languse tõttu madalamaks, rääkis Vikerraadio hommikuprogrammis kinnisvarafirmade liidu juhatuse liige Tõnu Toompark.

"Üüriturul on Eestis august aasta kõige kuumem periood. See laine jääb sel aastal lühemaks, kõrgem nõudlus ei kesta oktoobrini, vaid lõpeb septembris," prognoosis Toompark.

Paljud välisüliõpilased kolmandatest riikidest tänavu Eestisse ei jõua, samuti on juba jäänud vähemaks võõrtöölisi.

"Tudeng on üürituru oluline segment, nende ärajäämine on tugev hoop. Sama on võõrtöölistega, kes elamispinda ei osta," selgitas Toompark.

Eesti üüriturule jõudsid koroonapuhangu mõjud kohe märtsikuus ja üürihinnad tulid 10-20 protsenti alla.

"Üürikortereid on omanikud üldse rohkem soetanud kui üürnikke juurde on tulnud. Ja koroona muutis seda veelgi äkiliselt. Üüriturg on nüüd selgelt ostja turg," ütles Toompark.

Kinnisvara ostu-müügi hindadesse on koroona mõjud jõudmas viitega.

"Marginaalne langus kinnisvara hindades jätkub aasta teises pooles. Sõltub tööpuudusest ja majanduskasvust. Ei tahaks üle dramatiseerida," rääkis Toompark. "50-protsendilist kinnisvara hinnalangust nagu nägime 2009, ei tule."

Turuosalised on Toomparki sõnul pigem optimistlikud, aktsepteeritakse seda, et keerulisemad ajad on tulemas. "Peamine küsimus on turu likviidsus ehk tehingute arv. Juunikuine tehingute arv oli samas positiivne üllatus, ajaloolise pikaajalise keskmise juures," lisas ta.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: