Tehnikaülikool pakub koroonariskiga riikide välistudengitele kohta järgmisel aastal ({{contentCtrl.commentsTotal}})

TTÜ linnak
TTÜ linnak Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Tallinna tehnikaülikool ootab koroonariskiga riikidest pärit tudengikandidaatidele õppekohta järgmisel aastal. Avatud ülikooli e-õppes saab õpinguid alustada juba varem.

Ülikooli senat otsustas 22. juulil, et esimesse ja teise õppeastmesse ei võeta üldjuhul vastu üliõpilaskandidaate kõrge koroonariskiga riikidest. Sellest tulenevalt pöördusid mitmed kandidaadid ülikooli poole, olles mures oma õpitee jätkamise osas. Välisriikidest tulla tahtvad tudengid algatasid ka petitsiooni.

Rektor Jaak Aaviksoo saatis teisipäeval neile üliõpilaskandidaatidele kirja, milles selgitab miks ülikool sellise otsuse langetas ja millised võimalusi kandidaatidele edaspidiseks pakutakse.

Ülikool kirjutab, et tugineb oma otsuses valitsuse korraldustest, millega on kehtestatud koroonaviiruse leviku tõkestamise nõuded, meetmed ja piirangud.

"Selle otsusega on ülikoolile pandud kohustused ja vastutus tagada kõigi välisüliõpilaste puhul kehtestatud epidemiolooglistest nõuetest kinnipidamine, mida TalTech Eesti suurima välisüliõpilaste arvuga ülikoolina ei ole võimeline täielikult ja vastutustundlikult täitma. Peame nõuetest kinnipidamist äärmiselt oluliseks, et tagada nii kõigi üliõpilaste ja ülikooli töötajate kui ka laiemalt ühiskonna ohutus. Just seetõttu ei saa me sel õppeaastal vastu võtta uusi üliõpilasi valitsuse korralduses osundatud riikidest," seisab kirjas.

Samas pakub tehnikaülikool välja muid lahendusi. "Otsides võimalusi teie ootuste rahuldamiseks, peame võimalikuks immatrikuleerida teid TalTechi üliõpilaseks selle aasta tulemuste põhjal järgmisel, 2021/2022 õppeaastal, kui riigi poolt kehtestatud tingimused seda võimaldavad ja viiruseoht on vähenenud," kirjutab ülikool.

"Lisaks eelnevale pakub ülikool võimalust alustada oma õpinguid juba sel aastal eksternina avatud ülikooli nendes õppeainetes, mida on võimalik läbida e-õppes. Need õppeained arvestatakse teie immatrikuleerimisel teie õppeprogrammi mahu ja koormuse hulka. Loodan, et leitud kompromissvariant leevendab teie pettumust ülikooli sunnitud otsuse suhtes," lisab ülikool.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: