Välistudengeid ootavad erakõrgkoolid võimaldavad neile ka e-õpet

Mainoi üritus
Mainoi üritus "Mina ja Mainor" Autor/allikas: Ettevõtluskõrgkool Mainor

Estonian Business Schooli, ettevõtluskõrgkool Mainorisse ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse vastu võetud välisüliõpilaste arv sarnaneb eelmisele aastale. Mainor aga plaanib välisüliõpilaste õppe esimesel semestril täielikult digiõppele üle viia.

Estonian Business Schooli akadeemilise proerektori Maarja Murumägi sõnul on sel aastal kraadiõppesse võetud 160 tudengit, kellest kolmandatest riikides on pärit 79.

"Et me valmistasime ette välisüliõpilastele need nõuded. See protseduur on üldiselt sama kõikides ülikoolides. Me leppisime kokku transpordi nende jaoks, majutuse, kus nad saavad eneseisolatsiooni teha, kui see on vajalik. Saatsime neile välja nõuded selle kohta, mille nad allkirjastavad. Ma arvan, et võib juhtuda nii, et pooled ei jõua kohale sellel aastal, sest see sõltub paljudest teistest asjadest nagu näiteks lennuühendustest," rääkis Murumägi.

Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor rektor Mair Rungi nentis aga, et riigi poolt on praegu ebaselgusi. "Küll aga oleme alustanud ettevalmistusi kõikide nende nõuete täitmiseks."

Murumägi hinnangul on eneseisolatsioon mõistlik ning tarvilik nii tudengite kui ka rahvatervise huvides.

"Ja eneseisolatsioon on natukene teine kui karantiin. Eneseisolatsiooni ajal tohib inimene käia endale hädavajalikke tarbekaupu ostmas, apteegis, arsti juures ja tohib natukene väljas sportida."

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektori Ivari Ilja sõnul läks vastuvõtt üle ootuste hästi, võttes arvesse möödunud pandeemiat. Vastuvõetavate välistudengite arv on üsna väike ning üldiselt saabuvad õpingutele kõik välistudengid.

"Selle aasta vastuvõtt välisüliõpilastele on pisut üle 70 ja see ongi umbes see number, millega me oleme ka enam-vähem harjunud. Nii et siin niisugust märgatavat muudatust õieti ei toimunudki," ütles Ilja.

"Ja tõepoolest, meil juhtus kultuurikorralduse erialaga, mis on ka inglisekeelne õppekava, millele oli tõepoolest esitatud väga rohkelt avaldusi nendest riikidest, mille puhul me tõesti võisime kahelda, et kas kõik need üliõpilased kohale jõuavad."

Seetõttu ei avata muusika- ja teatriakadeemias sel aastal kultuurikorralduse õppegruppi.

Rungi ütles, et vastuvõetute arv on samas suurusjärgus nagu eelmisel aastal, kuid lõplik arv on selgumisel. "Aga mentlus käib edasi, me kontrollime nende dokumente ja teeme kõiki vajalikke lisaprotseduure, aga eesmärgiks on meil seatud ingliskeelse õppe osas võtta vastu 135 tudengit."

Nii muusika- ja teatriakadeemias kui ka Mainoris moodustavad välisüliõpilased veerandi kõikidest õppuritest.

Murumägi sõnul tuleb kõige enam välisüliõpilasi Soomest ja Kasahstanist. EMTA on samuti populaarne nii soomlaste kui ka hiinlaste seas. Mainoris on esirinnas indialased.

Mait Rungi pöörab tähelepanu ka sügisel toimuvale õppekorraldusele.

"Me plaanime käesoleval sügissemestril meie välisüliõpilastele ingliskeelsetel ja venekeelsetel erialadel viia läbi õpet distantsõppe vormis, mitte auditoorse, kontaktõppe vormis."

Murumägi sõnul võimaldab Estonian Business School e-õpet eneseisolatsioonis olevatele välisüliõpilastele esimesel kuul.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: