Reps: karantiinireegleid eiravad välistudengid kaotavad elamisloa

Kõige olulisem on Eesti inimeste kaitsmine ja selle tõttu on ka ülikoolide konservatiivsed sammud õigustatud, ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Reps ütles Vikerraadio saates "Uudis +", et karantiinireeglite täitmise korra rikkumine võib olla valusate tagajärgedega.

"Selles regulatsioonis, millega lubatakse sisse kolmandate riikide inimesi /---/, on kirjas, et kui nad rikuvad Covidi 14 päeva režiimi, siis nad kaotavad õiguse Eestis olla," selgitas minister.

Reps ütles, et ülikoolid on oma konservatiivsete sammude tõttu saanud palju kriitikat, kuid ta toimiks ise ettevaatlikkusest samamoodi.

"Kui ülikool ütleb tervisest tulenevalt, akadeemilistest otsustest tulenevalt, et mõni üliõpilane ei sobi või sel aastal teda vastu ei võeta, siis see on ülikooli autonoomne otsus ja me ei hakka ülikoolile ütlema, et ta peab võtma," ütles Reps.

Ülikoolidele on antud ka õigus nõuda välistudengi koroonatesti tulemusi, selgitas Reps delikaatsete isikuandmete jagamist.

Minister täpsustas, et tegemist ei ole välistudengite või -õppejõudude kiusamisega, vaid sügisel tuleb tagada kõigile turvaline keskkond.

Lisaks tõi Reps välja, et ka muidu välismaalt naasvad inimesed peaksid näiteks lennujaamas taksojuhte teavitama, kust riigist nad tulevad, et vajadusel autot pärast puhastada saaks.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: