Riik ei anna Lääne-Tallinna keskhaiglale transpordigalerii ehitamiseks raha

Lääne-Tallinna keskhaigla nakkuskliinik
Lääne-Tallinna keskhaigla nakkuskliinik Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Riik ei anna sel aastal Lääne-Tallinna keskhaiglale ligi 1,3 miljonit eurot, et ehitada nakkuskliiniku ja Meremeeste kompleksi vaheline galerii, mille kaudu saaks patsiente turvaliselt ja kiiresti transportida. Praegu käib patsientide transport aga kiirabiautodega.

Lääne-Tallinna keskhaigla kirjutas sotsiaalminister Tanel Kiigele palvega 125 meetri pikkuse galerii ehitamiseks saada 1,3 miljonit eurot.

Haigla juhatuse esimees Imbi Moks tõi oma kirjas välja, et enamus diagnostikaseadmeid ja labor on just Meremeeste kompleksis ning eriti koroonaviiruse leviku tõttu oleks galerii rajamine vajalik. Moks põhjendas, et nii patsiendid kui ka proovid saaksid kahe kompleksi vahelt kiiremini ja ohutumalt liikuda.

Juhatuse esimees tõi välja, et hooned asuvad teineteisele tegelikkuses väga lähedal ning kiirabi transport nende vahel pole lihtsalt mõistlik.

"Praegune olukord raskendas näiteks just eriolukorra ajal patsientidele uuringute tegemist. Seega oleks ainsaks lahenduseks ühendustee (galerii) kahe hoone vahel, mis tagab patsiendi seisundi halvenemisel kriitilise tähtsusega kiirete uuringute tegemise võimaluse ja nakkusohtliku patsiendi lühikese liikumistee võimalikult väheste kontaktidega," kirjutas Moks.

Sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske vastas kirjale, et selle aasta riigieelarves kahjuks selle jaoks raha ei ole.

"Toome välja, et töötame jätkuvalt lisavahendite leidmise nimel ja otsime täiendavaid eelarvelisi võimalusi haiglate ravitöö keskkonna kaasajastamiseks," kirjutas Priske ja lisas, et sotsiaalministeerium on avatud edasiseks aruteluks.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: