Sotsiaalministeerium soovib muuta ravimiseadust

Ravimifirmade potentisaalselt ebaausa lisakasumi teenimise vältimiseks ning patsientide huvidega paremini arvestamiseks, on sotsiaalministeeriumil plaanis välja töötada ravimiseaduse muudatused, teatas sotsiaalminister Tanel Kiik "Aktuaalse kaamera" stuudios.

"Meil on olnud olukord, kus ravimiturul, nii Eestis kui Europas on väga palju läbipaistmatust /---/ ehk tegutsetakse tihti seaduse piires, seadusega kooskõlas, aga seaduse mõttega vastuollu minnes," selgitas sotsiaalminister.

Kiik ütles, et juba apteegireformi jõustumise ajal rõhutati seda, et turu osapooled tuleb huvide konflikti vältimiseks lahutada.

Seega ongi Kiige sõnul sotsiaalministeeriumil plaanis ravimiameti ja konkurentsiametiga koostöös luua konkreetsed seaduse muudatusettepanekud, mis selliseid olukordi edaspidi vältida aitaks.

"Eesmärk on see, et varjatud lisatingimused ja nüansid lepingutes ei moonutaks turgu. Ja ei tekitaks olukorda, kus mõni osapool võib saada märksa rohkem kasumit, kui seadus talle tegelikult õiglaselt ette näeb," ütles minister.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: