Sõerd: Tallinna Haigla ehitus ei pruugi mahtuda EL-i seatud ajaraamidesse

Aivar Sõerd
Aivar Sõerd Autor/allikas: Reformierakond

Tallinna Haigla ehitus, milleks valitsus loodab saada Euroopa Liidult 350 miljonit eurot toetusraha, ei pruugi mahtuda raha saamiseks nõutavatesse ajaraamidesse, ütles opositsioonilise Reformierakonna ja riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni (ELAK) liige Aivar Sõerd.

"Kuulsime riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni istungil, et vastavalt EL taastamiskava fondide tingimustele peab Tallinna Haigla ehitus algama hiljemalt kolme aasta jooksul. Arvestades sellega, kui palju kulub aega projekteerimishangeteks, sealjuures tehnikahangeteks, hiigelkompleksi projekteerimiseks ja seejärel ehitushangeteks, siis pole see tähtaeg ülemäära pikk. Pigem võib öelda, et ebareaalne," kirjutas Sõerd sotsiaalmeedias.

Hetk tagasi kuulsime Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni istungil, et vastavalt EL taastamiskava fondide...

Posted by Aivar Sõerd on Reede, 2. Oktoober 2020

"350 miljoni euro saamine Euroopa Liidu eelarverahadest on seega savijalgadel ja tugineb sellel, et seni on olnud vaid konsultatsioonid Euroopa Komisjoniga ning et seni on saadud vaid esialgne indikatsioon selle kohta, et haigla ehitus võiks kvalifitseeruda fondi tingimustele," lisas Sõerd.

"Tähelepanuväärne on sealjuures, et tegemist peaks olema suurima investeeringuga [peaminister Jüri] Ratase valitsuse järgmise nelja aasta eelarvestrateegia dokumendis," tõdes opositsiooniliige.

Sõerdi sõnul jäi reedesel aruteluk ELAK-is segaseks ka see, millisel eelarvereal ja mis summas Tallinna Haigla ehitus eelarvedokumendis täpselt kirjas on. "Minister [Martin] Helme lubas asja täpsustada," kirjutas Sõerd.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: