Moria laagritulekahju pärast vahistati Kreekas viis migranti

{{1600177920000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/REUTERS/Alkis Konstantinidis

Kreeka saarel Lesbosel vahistas politsei viis migranti, keda kahtlustatakse Moria laagri süütamises, teatas Kreeka valitsuse liige teisipäeval.

"Viis noort välisriigi kodanikku on vahistatud ning kuues on kindlaks tehtud ja teda otsitakse," ütles kodanikekaitse minister Michalis Chrysohoidis riigiagentuurile ANA. 

Kohalik politseiallikas kinnitas AFP-le, et kahtlustatavate tabamise operatsioon toimus esmaspäeval suure sõidutee ääres, kus tuhanded peavarjuta jäänud inimesed on pärast 8. septembri laagripõlengut ööbinud.

Allika sõnul kahtlustatakse, et kuues kahtlusalune on saarelt põgenenud.

Kahtlustatavate kodakondsust ei ole avaldatud. 

Umbes 12 000 laagrielanikku magavad teeäärsetes hüljatud hoonetes ja isegi nende katustel.

Kreeka valitsus asus lähedusse rajama umbes 3000 inimese jaoks uut laagrit, kuid ainult 800 on sinna siiani läinud. 

Lisaks on migrantide hulgas leitud 21 positiivset koroonaviiruse proovi, teatas ministeerium esmaspäeva hilisõhtul. 

Paljud on keeldunud uude laagrisse sisenemast, sest kardetakse, et sealt ei ole enam võimalik lahkuda.

Saare kohalikud ametiisikud on uue laagri püstitamise vastu ning nad kutsuvad valitsust kõiki varjupaigataotlejaid Lesboselt ära viima. 

Saksamaa võtab vastu üle 1500 Kreeka saarte sisserändaja

Saksamaa valitsus kinnitas teisipäeval ametlikult 1553 põgeniku vastuvõtmise plaani, keda võõrustatakse lisaks 150 saatjata alaealisele pärast seda, kui Lesbosel põles maha ülerahvastatud Moria põgenikelaager.

Vastuvõetute seas on peamiselt perekonnad, kel on kinnitatud pagulase staatus, ütles Saksa asekantsler Olaf Scholz, kuulutades välja Angela Merkeli koalitsioonivalitsuse kokkuleppe. 

Tegemist on plahvatusohtliku teemaga, milleni on viinud viimasel ajal taas esile kerkinud tundlik küsimus sisserändajatega seoses Euroopa Liidus tervikuna ning samuti hiljutine suurpõleng Kreeka ülerahvastatud Moria põgenikelaagris.

Lesbose saarel jäi laagri umbes 12 000 endist asukat pärast 8. septembri põlengut peavarjuta ning neil tuli otsida ulualust mahajäetud majades, maanteekraavides ning isegi katustel.

Euroopa Liidus kasvab aga surve midagi ette võtta ning Berliin on juba liitunud EL-i algatusega võtta mahapõlenud laagrist hoiule umbes 400 vanemateta alaealisest 150.

Merkeli valitsus on jõuliselt väljendanud oma seisukohta, et Euroopal tuleb tervikuna leida lahendus antud probleemile, tegemist ei ole pelgalt vaid Saksamaa asjaga.

Hetkel Ateenas Kreeka peaministri Kyriakos Mitsotakisega kohtuv Euroopa Ülemkogu alaline eesistuja Charles Michel ütles, et EL peab tagama õiglase, jõulise ja tõhusa vastuse rändeprobleemile.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: