X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Euroopa seitsme riigi politsei korraldas haarangu vaenuõhutajate tabamiseks

Saksa politseinikud konfiskeeritud arvutiga.
Saksa politseinikud konfiskeeritud arvutiga. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Euroopa seitsme riigi politsei korraldas teisipäeval koordineeritud operatsiooni, mille eesmärgiks oli võitlus vihakõne ja vägivallaüleskutsetega, teatas Euroopa Liidu politseiamet.

Saksa politsei otsis läbi 83 korterit ja hoonet, et leida arvutitest ja nutitelefonidest tõendusmaterjali rikkumiste kohta. Samuti peeti küsitlemiseks kinni 96 kahtlusalust, kes võisid olla teinud internetis viha õhutavaid postitusi, teatas Europol.

Haarangud on osa Saksa võimude iga-aastasest tegevusest, kuid tänavu ühinesid sellega Europoli koordineerimisel ka Itaalia, Prantsusmaa, Kreeka, Tšehhi ning Norra ja Ühendkuningriigi korrakaitsejõud.

Teisipäevased haarangud olid pühendatud rassismi ja ksenofoobia üleskutsetega võitlemisele, teatas Europol.

Nii näiteks peeti Saksamaa Rheinland-Pfalzi liidumaal kinni antisemiitlikke kommentaare teinud isik ja üht naispoliitikut veebis solvanud inimene, teatas Saksa politsei.

Saksamaal on ühed maailma kõige rangemad laimamise, vihaõhutamise ja vägivallaga ähvardamise vastased seadused, mis näevad ette holokausti eitajatele ning vähemuste suhtes viha õhutajatele reaalsed vanglakaristused.

Saksamaal kehtib alates 2018. aastast seadus mis nõuab sotsiaalmeedia platvormidelt ilmselt kriminaalse sisu kustutamist või blokeerimist hiljemalt 24 tunni jooksul pärast sellekohase kaebuse saamist, ähvardades vastasel juhul neid trahviga. Seaduse toimimist jälgitakse tähelepanelikult mujal maailmas, kuna mure viha õhutamise pärast veebis kasvab kõikjal maailmas. Seni on Saksamaa sellekohastel seadustel siiski väike mõju, vihakõne ei ole lõppenud ning sellel arvatakse olevat mõju ka eelmise aasta rassistlike rünnakute õhutamisele.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: