Navalnõi abi kutsus üles uutele meeleavaldustele

Pikett Aleksei Navalnõi toetuseks Tallinnas
Pikett Aleksei Navalnõi toetuseks Tallinnas

Venemaa opositsiooniliidri Aleksei Navalnõi abi Leonid Volkov tegi esmaspäeval üleskutse korraldada nädalavahetusel veel valitsusevastaseid meeleavaldusi.

Navalnõi kõrge nõunik Leonid Volkov ärgitas Twitteris venemaalasi tulema pühapäeval taas tänavatele "Navalnõi ja kõigi teiste vabaduse ja õigluse nimel".

Volkov kutsus venemaalasi avaldama meelt enne 2. veebruari, mil Navalnõi peaks minema kohtu alla seoses talle 2014. aastal määratud tingimisi karistuse rikkumisega.

Venemaa politsei pidas eelmisel laupäeval kinni rekordilised 3500 inimest rohkem kui sajast linnast, kes olid tulnud tänavaile avaldama meelt Navalnõi vabastamise nimel ja Kremli hukkamõistmiseks.

Meeleavalduste eel avaldas Navalnõi meeskond raporti suursuguse lossi kohta Musta mere ääres, mis väidetavalt kuulub Venemaa president Vladimir Putinile.

Putin eitas esmaspäeval uhke kinnisvara omamist.

"Miski, mis seal minu omandina kirjas on, ei kuulu ega ole kunagi kuulunud ei mulle ega minu lähisugulastele," teatas Putin.

Navalnõi peeti kinni sel kuul, kui ta naasis kodumaale Saksamaalt, kuhu ta viidi ravile pärast mürgitamist närvimürgiga Novitšok.

Süüdistuste järgi rikkus Navalnõi karistustingimusi Saksamaal ravil olles, kui ta ei andnud end kaks korda kuus vanglaametile näole. Süüdimõistmisel võib ta silmitsi olla üle kolmeaastase vanglakaristusega.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: