Talvingu rünnaku teine kahtlustatav andis end ise üles

{{1612953360000 | amCalendar}}

Põhja-Eesti regionaalhaigla ülemarsti Peep Talvingu rünnaku teine kahtlustatav, tagaotsitavaks kuulutatud 54-aastane kuritegelikus ilmas tuntud Toomas Erm Wilson andis ennast kolmapäeva hommikul ise politseile üles.

"Mees peeti kinni ning politsei alustas tema suhtes menetlustoiminguid. On väga oluline, et teo toimepanemises kahtlustatavad on tabatud, oht kadunud ja uurijad saavad keskenduda detailselt juhtumi asjaolude väljaselgitamisele," ütles Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre.

Kriminaalmenetlust juhtiv ringkonnaprokurör Diana Helila ütles "Aktuaalsele kaamerale", et Wilson tunnistas end teos süüdi ja kahetses ning on nõus kokkuleppemenetlusega. Samas ei suutnud ta selgitada oma teo motiive. Siiski ei ole see prokuratuuri hinnangul seotud Talvingu tööga teadusnõukogus.

"Paraku tema selge motiiv ütlustest ei selgunud, kuid kindlalt võin väita seda, et tegemist ei olnud teadusnõukogu tööga. Kohtueelse menetluse huvides ma tema ütlusi avalikustama ei hakka, kuid samas olen ma kindel, et ohtu ümbritsevatele inimestele ei ole ning teised võivad tunda end turvaliselt hetkel," rääkis Helila.

"Praeguseks oleme saanud ka esialgse ekspertiisi tulemuse rünnakuks kasutatud vedeliku osas. Esmase analüüsi tulemused annavad alust arvata, et tegemist võib olla inimese uriiniga. Täpsemad vastused saame anda peale täiendavate ekspertiiside ja analüüside läbi viimist," ütles prokurör.

Lähipäevil otsustab prokuratuur, kas on põhjust ja alust taotleda kohtult kinnipeetute eeluurimise ajaks vahi alla võtmist.

Politsei teatas teisipäeval, et on tuvastanud PERH-i ülemarsti Peep Talvingu ründaja ning kuulutas 54-aastase mehe, kes on ka kuritegelikus maailmas tuntud inimene, tagaotsitavaks. Lisaks tehti kindlaks ka rünnakule kaasaaitaja, kes on ka juba üle kuulatud.

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: