Kaitsevägi jätab koroonaviiruse tõttu ära osa reservkogunemistest

Kaitseväelased.
Kaitseväelased. Autor/allikas: kaitseväe peastaap

Kaitsevägi otsustas koroonaviiruse ohu tõttu ära jätta osa esimesel poolaastal kavandatud reservõppekogunemistest.

"Vältimaks koroonaviiruse levikut reservväelaste ja nende lähedaste hulgas on kaitsevägi otsustanud osaliselt tühistada kuni esimese poolaastal lõpuni toimuma pidanud reservõppekogunemised, eesmärgiga viia kontaktid erinevate isikute gruppide vahel minimaalseks, piirates sedasi tõhusamalt viiruse levikut," ütles kaitseväe peastaabi väljaõppeosakonna ülem kolonel Mati Tikerpuu pressiteate vahendusel.

Tema sõnul ei seata nii ohtu ka hetkel käimasolevat suuremate allüksuste väljaõpet.

Koroonaviiruse levikuga seoses otsustas kaitseväegi muuta reservõppekogunemiste plaani ja korraldada esimesel poolaastal vaid kriitilise tähtsusega õppekogunemisi, teatas kaitseväe peastaap.

"Kindlasti tahame kaasata reservväelasi õppusele Kevadtorm ja seetõttu püüame käituda võimalikult vastutustundlikult, et see saaks võimalikuks," lisas Tikerpuu.

Otsus puudutab ligi 2100 reservväelast, kes saavad vastava teavituse lähiajal.

Õppekogunemiste tühistamise korraldus ei puuduta juba reservõppekogunemistele registreerunud vabatahtlikke reservväelasi ja neid, kes veel soovivad õppekogunemistel vabatahtlikuna osaleda. Selleks tuleb aga reservväelasel täita järgmisi nõudeid: võimalusel olema vaktsineeritud COVID-19 vastu, valmis esitama enda tervise deklaratsiooni, mis on kättesaadav kaitseväe kodulehelt ning osalema õppekogunemisel tervena, ilma haigusnähtudeta ega oma eelnevat kokkupuudet koroonaviirusesse nakatanuga, ehk ei ole lähikontaktne.

Iga reservväelane, kes on kutse õppekogunemisele saanud või avaldanud soovi osaleda vabatahtlikult, saab lisainformatsiooni üksuse personaliosakonnast, kust edastati reservväelasele õppekogunemise kutse.  

Õppekogunemiste eesmärk on reservväelastele meelde tuletada ajateenistuses õpitut ning tutvustada neile uut varustust ja relvastust. Õppekogunemiste käigus harjutavad kaitseväe sõjaaja üksused koostööd ning tegevusi nii üksikvõitleja kui ka allüksuse tasandil, samuti aitavad õppekogunemised aastaid tagasi ajateenistuse läbinutel värskendada oma sõjalisi oskusi.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: