Kaitsevägi ei ole veel "Kevadtormi" suhtes uut otsust teinud

Lõppes kaitseväe õppus Kevadtorm.
Lõppes kaitseväe õppus Kevadtorm. Autor/allikas: mil.ee

Kaitsevägi ei ole veel otsustanud, kas aprilli ja maisse kavandatud õppused, sealhulgas ka Eesti suurim õppekogunemine "Kevadtorm", toimuvad või tuleb need seoses koroonaviirusega kehtestatud eriolukorraga ära jätta.

"Kaitseväe juhataja korraldusel on tühistatud märtsikuusse planeeritud õppekogunemised. Aprillikuu õppekogunemiste osas tehakse otsus hiljem selleks hetkeks teadaoleva info põhjal," ütles kaitseministeeriumi pressiesindaja Eleka Rugam-Rebane ERR-ile.

"Õppuse Kevadtorm ettevalmistamine jätkub hetkel plaanikohaselt," lisas ta samas.

Tänavu aprilli ja maisse kavandatud kaitseväe suurõppus "Kevadtorm" peetakse valdavalt ennekõike Tallinna – Tartu maanteest lääne poole jääval alal, Kesk-Eestis ja Eesti läänepoolses osas.

Eelmise aasta õppus Kevadtorm 2019 oli 16. seda tüüpi õppus, millel osales üle 9000 kaitseväelase nii maaväest, õhuväest kui ka mereväest. Kevadtormist võtsud osa ka NATO lahingugrupi ning õppuste ajaks Eestisse saabunud liitlas- ja partnerriikide kaitseväelased.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: