Martin Helme: usun, et Jüri Ratas sobiks presidendiks

Kaja Kallase valitsus astus pärast ametivande andmist ametisse
Kaja Kallase valitsus astus pärast ametivande andmist ametisse Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

EKRE esimees Martin Helme, kelle erakond pärast Jüri Ratase valitsuse lagunemist opositsioonis on, avaldas usutluses Kroonikale arvamust, et Keskerakonna esimees Ratas sobiks hästi presidendiks.

Kui sügisel peaks olema laual Ratase kandidatuur presidendi ametisse, siis seda võiks kaaluda küll, rääkis Martin Helme ajakirjale.

"Usun, et Jüri sobiks presidendiks. Ta on tõeline rahvamees, aga ta on ka lepitaja, keda on meie ühiskonnale praegu vaja," ütles Helme.

Presidendi äravalimiseks riigikogus oleks vaja 68 rahvasaadiku häält. Kui Ratast peaks toetama praeguse valitsuskoalitsiooni saadikud, siis oleks tal 59 häält koos. EKRE fraktsioonis on 19 liiget.

Ratas ei ole ise presidendiks kandideerimist otsustanud. Samuti pole selge, kas uue koalitsiooni moodustamisel presidendi koha üle midagi kokku lepiti.

Varem ei ole EKRE toetust Ratase presidendiks saamisele kuidagi väljendanud.

ERR-i portaal on varem kirjutanud, et märtsis toimuvatel riigikogu juhatuse korralistel valimistel seab Keskerakond parlamendi spiikri kohale suure tõenäosusega üles Jüri Ratase kandidatuuri.

Allikas: Kroonika

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: