Reformierakond Ratase kui presidendikandidaadi teemal veel spekuleerida ei soovi

Reformierakonna fraktsioon riigikogus.
Reformierakonna fraktsioon riigikogus. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Reformierakonna poliitikud ei soovi kommenteerida EKRE esimehe Martin Helme sõnu, et võiks kaaluda Keskerakonna esimehe Jüri Ratase kandidatuuri presidendi ametisse.

Reformierakonna juhatuse liige Hanno Pevkur ütles ERR-ile, et kindlatest nimedest veel rääkida ei saa, sest presidendivalimisteni on aega.

"Praegu nimedele spekuleerimine pole mõistlik. Loomulikult oleks väga hea, kui vabariigi president valitaks ära riigikogus, nii nagu põhiseaduse mõte on. Aga see eeldab seda, et lisaks Reformierakonna ja Keskerakonna häältele oleks seal taga veel mõni erakond," selgitas Pevkur.

Ta lisas, et teema tuleb arutusele ilmselt kevade lõpu poole või varasuvel.

"Koalitsioon teeb tööd selle nimel, et leida koalitsioonile sobiv ühiskandidaat," selgitas Pevkur.

Ka erakonna aseesimees Jürgen Ligi andis ERR-ile mõista, et teemat erakonnas veel pikemalt puudutatud pole. Samas ütles Ligi, et Ratase kandideerimise kohta on tal küll oma arvamus, aga ta ei taha midagi ära sõnuda.

Reformierakonna riigikogu fraktsiooni esimees Mart Võrklaev selgitas ERR-ile, et presidendikandidaadi valimine ja hilisem esitamine on fraktsiooni ühine otsus ning erakonna liikmed üksi mingeid kindlaid nimesid veel esitada ei saa.

Samas ütles EKRE esimees Martin Helme, et tema hinnangul oleks Jüri Ratas hea president. Ratas ise pole kandideerimise osas kindlat otsust langetanud.

Et riigikogus president ära valida, peab kandidaat saama vähemalt 68 saadiku poolthääle.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: