Riik plaanib märtsi lõpus emiteerida lühiajalisi võlakirju

Raha.
Raha. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riik plaanib märtsi lõpus emiteerida lühiajalisi võlakirju. Võlakirjaemissiooni mahtu ega intressimäära rahandusministeerium ei avaldanud, täpsemad detailid peaksid peagi paika saama.

"Rahavoogude juhtimiseks on lühiajalised võlakirjad olnud plaanis olenemata lisaeelarvest. Oksjon toimub tõenäoliselt märtsikuu lõpus, täpsemad detailid mahu kohta selguvad lähinädalal," ütles rahandusministeeriumi finantspoliitika ja välissuhete asekantsler Märten Ross.

Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus ütles esmaspäeval intervjuus ERR-ile, et emissiooni täpset mahtu ei saa veel prognoosida, kuid jutt käib sadadest miljonitest.

Mullu emiteeris Eesti riik lühiajalisi võlakiri märtsis ja mais.

Märtsis pandi oksjonile 200 miljoni euro väärtuses 12-kuise tähtajaga võlakirju. Emissiooni keskmine tootlus tähtajani oli -0,296 protsenti. Kõrgeim tootlus, millega võlakirjad eraldati, oli -0,2 protsenti.

Maikuus emiteeris riik nii kuue- kui 12-kuise tähtajaga võlakirju 375 miljoni euro väärtuses. Kuuekuise tähtajaga võlakirju emiteeriti mahus 150 miljonit eurot, keskmine tootlus tähtajani oli -0,177 protsenti. Kõrgeim tootlus, millega võlakirjad eraldati, oli -0,1 protsenti. 12-kuise tähtajaga emiteeriti võlakirju summas 225 miljonit eurot. Emissiooni keskmine tootlus tähtajani oli -0,141 protsenti. Kõrgeim tootlus, millega võlakirjad eraldati, oli -0,05 protsenti.

Kuue ja 12-kuise tähtajaga võlakirju emiteeriti ka 2019. aastal mahus 200 miljonit eurot.

Mullu emiteeris riik ka 1,5 miljardi euro mahus 10-aastase tähtajaga võlakirju, mis oli esimene pikaajaliste võlakirjade emissioon 18-aastase vaheaja järel.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: