Sotsid kinnitasid oma valimisprogrammi

Foto: Ann Vaida

Sotsiaaldemokraatlik erakond (SDE) kinnitas laupäeval kohalike omavalitsuse valimiste programmi koos poliitilise avaldusega.

Valimisprogramm ja avaldus seavad kohalikel valimistel erakonna peamisteks eesmärkideks ääremaastumise pidurdamise ja väärika äraelamise kõigile.

Sotsid rõhutavad oma avalduses, et Eesti riigi õhukeseks viilimine tuleb lõpetada. 

"Kriis on näidanud selgelt kätte, mida peaksime muutma, et minna uutele katsumustele vastu tugevamatena. Kohalike omavalitsuste valimised pakuvad valijale võimaluse otsustada, kas soovime teha sellest õppetunnist vajalikud järeldused või jätkata vanaviisi," leiavad sotsiaaldemokraadid.

Erakonna programmitoimkonna liikme ja Tartu volikogu esimehe Lemmit Kaplinski sõnul tuleb kriisi õppetunnid pöörata enda kasuks ja ehitada koos väärikamat, vabamat ja õiglasemat Eestit.

"Õhuke riik ei suuda tagada ühtviisi head haridust Keilas ja Kalamajas, ei suuda tagada hooldekodukohta vanaduspõlveks, ei suuda ehitada maapiirkondadesse häid teid ja kiiret internetti," märkis Kaplinski.

Sotsid sõnavad, et nende programm keskendub ääremaastumise pidurdamisele, ebavõrdsuse vähendamisele ning isikuvabaduste ja õiguste rõhutamisele.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: