Wales peatas kliima nimel kõik tulevased teedeehitusprojektid

Kiirtee Walesis
Kiirtee Walesis Autor/allikas: SCANPIX/PA/Steve Parsons

Leiboristide juhitud Walesi valitsus külmutas kliimamuutuste programmi raames kõik uued teedeehitusprojektid.

"Alates 1990. aastast on Walesi heitkogused vähenenud 31 protsenti. Kuid selleks, et saavutada 2050. aastaks nullheitkoguste eesmärk, peame tegema palju enamat," ütles Walesi kliimamuutuste aseminister Lee Waters. 

"Meil on vaja loobuda raha kulutamisest projektidele, mis julgustavad rohkem inimesi sõitma. Peame teede hooldamisele kuluva raha investeerima reaalsetesse alternatiividesse," lisas Waters. 

Waters siiski ei välistanud, et tulevikus ei ehitata enam kunagi uusi teid.

"Me ei ole selle suhtes fanaatilised," ütles Waters. 

Konservatiivne Walesi poliitik Natasha Asghar kritiseeris valitsuse otsust. Asghari sõnul kahjustab valitsuse otsus ettevõtlust ja inimeste liikumist. 

"Pärast 22 aastat võimulolekut ei ole leiboristid suutnud luua piisavat head teedevõrku. Olete liiklejaid alt vedanud. Maanteetranspordi koridorid on sise- ja rahvusvahelise kaubanduse arterid," ütles Asghar. 

Looduskaitseorganisatsiooni Friends of the Earth Cymru direktor Haf Elgar toetas valitsuse otsust. 

"Autole alternatiivi pakkumine aitaks parandada Walesi transpordisüsteemi ja võidelda kliimakriisiga. Kiiresti on vaja arendada jalgrattasõidu infrastruktuuri. Samuti peame arendama paremat ja odavamat ühistransporti," ütles Elgar. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: