Suurbritannia taasavab piirid täielikult vaktsineeritud EL-i kodanikele

Inimesed Londonis
Inimesed Londonis Autor/allikas: SCANPIX/AFP/TOLGA AKMEN

Suurbritannia ministrid kiitsid kolmapäeval heaks piiride taasavamise. Alates esmaspäevast saavad riiki siseneda täielikult vaktsineeritud Euroopa Liidu ja USA kodanikud. Karantiini nad minema ei pea.

Suurbritannia tervishoiuminister Sajid Javid tervitas piiride avamist. Minister leidis, et tegemist on rahvatervise seisukohast ohutu otsusega, mis edendab ka majandust. 

Suurbritannia tervishoiuametnikud hoiatasid ministreid, et piiride avamine kujutab ohtu rahvatervisele. Euroopas kasutati vaktsiine, mida pole Suurbritannias heakskiidetud. Näiteks Ungaris kasutati Hiina Sinopharmi vaktsiini. 

Suurbritannia ametnikud muretsevad veel, et USA-s võidakse võltsida vaktsiinide sertifikaate, teatas The Times

Samuti teatas valitsus rahvusvaheliste kruiisireiside taastamisest. Laevad saavad alustada ja lõpetada Inglismaa sadamates. 

Suurbritannias registreeriti kolmapäeval 27 734 uut positiivset koroonajuhtumit. Teisipäeval oli see arv 23 511. Sellega lõppes seitse päeva kestnud positiivsete juhtumite langus. 

"Keegi ei tea tegelikult, kas nakatumine ülejäänud suve jooksul tõuseb või langeb. Teadlased ootavad, mis mõju avaldab eelmisel koroonapiirangute lõppemine eelmisel nädalal," ütles Javid. 

Suurbritannia peaminister Boris Johnson hoiatas samuti teisipäeval, et epideemia pole veel läbi ja inimesed peavad jääma ettevaatlikuks.

Suurbritannia välisministri Dominic Raabi sõnul tahab riik, et kogu maailma elanikud saaksid koroona vastu vaktsineeritud hiljemalt tuleva aasta keskpaigaks.

Välisminister siiski kurtis, et rahvusvahelise vaktsiinijagamisprogrammi Covax jätkudes praeguses tempos ei jõuta maailma vaktsineerimisega lõpule aga enne 2024. aastat.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: