Suurbritannias langes koroonajuhtude arv kuuendat päeva järjest

Koroonaviirus.
Koroonaviirus. Autor/allikas: Pixabay

Suurbritannias vähenes koroonajuhtude arv juba kuuendat päeva järjest. Riigis registreeriti esmaspäeval 24 950 positiivset koroonajuhtumit. Pühapäeval oli 29 173 positiivset juhtumit. Eelmisel esmaspäeval oli see arv veel 39 500.

Eelmisel esmaspäeval kaotati Inglismaal sotsiaalsete kontaktide piirangud. Piirangute kaotamise mõju aga ei kajasta veel praegustes andmetes.

Eksperdid loodavad, et viiruse kolmanda laine platoo on ületatud, teatas The Times. Tervishoiuametnikud nõudsid siiski endiselt ettevaatlikkust.

"Me teame rohkem järgmiste päevade jooksul. Kuid kindlasti on meie mudelipõhilisel hinnangul nakatumisnäitaja langenud," ütles valitsust nõustav Lancasteri ülikooli epidemioloog Christopher Jewell. 

"Juhtumite nii kiire langus on isegi hämmastav. Ma kahtlustan, et see on seotud koolivaheajaga. Võimalik, et inimesed tahavad teha ka vähem teste, kuna neil on suvepuhkused broneeritud," lisas Jewell. 

Ida-Anglia ülikooli meditsiiniprofessor Paul Hunter leidis, et juhtumite vähenemine on tõenäoliselt seotud ka Euroopa jalgpalli meistrivõistluste lõppemisega.  Inimesed tulid siis kokku suurtesse gruppidesse ja levitasid viirust. 

"Lõppkokkuvõttes võib jalgpalli EM osutuda põhjuseks, mis muudab ülejäänud suve kergemaks. Paljud noored, kes muidu poleks seda teinud, lasid end siis vaktsineerida," ütles Hunter. 

Esmaspäeval suri riigis koroonaviiruse tõttu 14 inimest, pühapäeval suri 28 inimest. Hospitaliseeritud inimeste arv jätkab veel kasvamist, kuid on madal. Ekspertide sõnul on see seotud eelmiste nädalate nakatumiste suure arvuga.

Ettevaatlikuks jääb ka veel valitsus. "Peaminister ei arva, et epideemia on juba läbi. Piirangute tühistamine kindlasti mõjutab edasist arengut," ütles valitsuse pressiesindaja.

"Juhtumite pikemas vähenemises ei saa veel kindel olla. Lähinädalad annavad meile parema ülevaate, kas tegemist on pikemaajalise nähtusega," ütles Inglismaa tervishoiuametnik Yvonne Doyle.

Doyle kutsus inimesi üles ka vaktsineerima. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: