Jaapani ravimifirma alustas kodus manustatava koroonaravimi testimist

Vaktsineeritute osakaal on maailmas endiselt kõrge, kuid riigid tahavad vältida uute piirangute kehtestamist
Vaktsineeritute osakaal on maailmas endiselt kõrge, kuid riigid tahavad vältida uute piirangute kehtestamist Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com/Donal Husni

Jaapani ravimifirma Shionogi alustas suu kaudu manustatava koroonaravimi katsetusi. Ravimit saaks kodus manustada. Sarnast ravimit arendavad ka USA ravimifirmad Pfizer ja Merck.

Shionogi teatas, et arendas välja suu kaudu manustatava ravimi, mis suudab alistada koroonaviiruse. Ettevõtte teatel oleks üks kord päevas ravimi manustamine kõige tõhusam. Ettevõte teatas, et testib ravimit ja kõiki selle kõrvaltoimeid. Katsed algasid sellel kuul ja jätkuvad järgmise aastani. 

"Meie eesmärk on pakkuda ohutut kodus suu kaudu manustatavat ravimit. Eesmärk on viirus neutraliseerida viis päeva pärast ravimi võtmist," ütles Shionogi tegevjuht Isao Teshirogi. 

Teshirogi sõnul soovitakse uuringusse kaasata 50–100 inimest. Rohkem inimesi plaanitakse kaasata aasta lõpus. 

Shionogi on ravimi arendamises siiski mitu kuud tagapool Pfizerist ja Merckist. Mõlemad firmad tahavad ravimi turule tuua juba sel aastal, teatas The Wall Street Journal

Uuringud näitavad, et koroonavaktsiinid toimivad. Siiski ei taha paljud inimesed vaktsineerida. 

Olemasolevaid koroonaravimeid tuleb manustada haiglates ja nende toime on lühiajaline. Ravimifirmad tahavad seetõttu välja töötada ravimi, mida saab kodus manustada. Sellised gripivastased ravimid on juba olemas. 

Katsete ebaõnnestumiste protsent on siiski kõrge. Isegi kerge kõrvaltoime võib takistada ravimi kasutusele võtmist. Teshirogi sõnul plaanib Shionogi teha seetõttu koostööd ka ülemaailmsete ravimifirmadega.

Shionogi arendas aastakümneid tagasi välja ka kolesterooliravimi Crestor. Ettevõtte tegi ravimi turustamisel koostööd Suurbritannia ravimifirma AstraZenecaga. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: