Euroopa ravimiamet alustas Moderna kasutamise hindamist 6–11-aastastel

Moderna
Moderna Autor/allikas: Pixabay

Euroopa Ravimiamet (EMA) alustas USA ravimitootja taotluse hindamist, mis käsitleb Moderna Covid-19 vaktsiini Spikevax kasutamise laiendamist 6–11-aastastele lastele.

Spikevax on Covid-19 vältimiseks mõeldud vaktsiin, mida on praegu lubatud kasutada alates 12. eluaastast. 

EMA inimravimite komitee (CHMP) hindab vaktsiini toime kohta kogutud andmeid, sealhulgas käimasoleva 6–11-aastastel lastel korraldatava uuringu seniseid tulemusi, et otsustada, kas vaktsiini sihtrühma laiendamine on põhjendatud. Hindamise kestus sõltub esitatud andmete kvaliteedist.

Eeldatavasti võtab pandeemia tingimustele kohandatud kiirendatud hindamine aega umbes kaks kuud, kui ei ole vaja täiendavaid andmeid või andmeanalüüse. 

EMA annab hindamise tulemustest teada niipea kui võimalik. Seejärel edastatakse CHMP arvamus Euroopa Komisjonile, mis teeb seda arvesse võttes lõpliku otsuse.

Spikevax sai Euroopa Liidus müügiloa esmalt selle aasta jaanuaris. Vaktsiini kohta leiab lähemat teavet EMA ja ravimiameti kodulehelt.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: