Karis: Eesti toetab Ukraina õigust otsustada, kuhu ta kuuluda tahab

President Alar Karis.
President Alar Karis. Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

President Alar Karis ütles, et Eesti toetab Ukraina Euroopa Liiduga liitumise püüdlusi ning õigust otsustada, millistesse teistesse liitudesse ta kuuluda tahab.

Karis kohtus kolmapäeval Kadriorus Euroopa Liidu Ukraina esinduse juhi Matti Maasikaga, et arutada riigi sisepoliitilisi arenguid ja Euroopa Liidu edasisi plaane Ukrainas.

Kohtumisel tõdeti, et Venemaa võimalik sõjaline tegevus piirkonnas ohustab peale Ukraina kogu Euroopa julgeolekut ning oluline on kõigi jätkuv toetus Ukraina territoriaalsele terviklikkusele ja suveräänsusele.

"Hoolimata Ida-Ukrainas pidevalt toimuvast sõjategevusest on ukrainlased püsinud reformimeelsed, jätkates Euroopa Liiduga lõimumiseks vajalikke pingutusi. Tegu on riigiga, kus hinnatakse demokraatlikke väärtusi ja Eesti toetab Ukraina püüdlusi Euroopa Liidu suunal ning ukrainlaste õigust ise otsustada, millistesse liitudesse nad soovivad kuuluda," sõnas Karis kohtumisel.

President kinnitas, et Eesti hindab kõrgelt Euroopa Liidu tegevusi Ukrainas ja jätkab ukrainlaste abistamist nii kahepoolselt kui ka läbi EL-i erinevate initsiatiivide.

Karis plaanib Ukrainat külastada uue aasta algupoolel.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: