Korruptsioonivastane komisjon pöördub Repinski asjus politseisse

{{1648463460000 | amCalendar}}
Foto: Gergey Lukecha/ERR

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon otsustas esmaspäeval, pärast riigikogu liikme Martin Repinski ärakuulamist pöörduda politseisse.

"Kutsusime Martin Repinski istungile ja ta jagas oma selgitusi meedias avaldatud väidete kohta, mis puudutab nii tema kõrvaltegevust taksoteenuse pakkujana kui ka tema kütusekulusid, mida riigikogu kantselei on hüvitanud ja ka tema eluasemekulusid, mida riigikogu kantselei on hüvitanud," rääkis erikomisjoni esimees Eduard Odinets (SDE) esmaspäeval ERR-ile.

"Põhimõtteliselt küsisime kõigi nende asjaolude kohta, mis on ühe või teise nurga alt meediast välja tulnud või mida me oleme dokumentidest näinud," jätkas ta.

Odinetsi sõnul vastas Repinski "nii nagu ta oskas". "Ta kinnitas meile korduvalt, et ta ei ole kasutanud avalikke vahendeid ei isiklikuks tarbeks ega kolmandate isikute hüveks," ütles komisjoni esimees.

"Kogu selle vestluse tulemusel jõudis komisjon järeldusele, et liiga palju küsimusi jääb endiselt õhku, liiga palju on lõpetamata teemasid. Me pöördume uurimisasutuste poole, kes on professionaalid ja kes oskavad anda hinnangu, kas Repinski on rikkunud mõnda seadusepügalat," teatas Odinets.

Tema sõnul on nüüd politsei otsustada, kas ta üldse hakkab asja uurima ning annab hinnangu. "Meie lihtsalt edastame info, et meil on sellised mõtted, et siin võib midagi olla," selgitas Odinets.

Tema sõnul toetasid politsei poole pöördumist kõik viis kohal olnud komisjoni liiget kuuest, istungilt puudus Paul Puustusmaa (EKRE).

Rääkides järgmistest tähtaegadest, ütles Odinets, et kuna ta jätkab erikomisjoni juhina kuni selle nädala lõpuni, siis püüab ta paberid politseile esitamiseks selle ajaga valmis saada.  

"Meil ei ole mõtet venitada. Ma kujutan ette, et nii Martin Repinski kui ka avalikkus loodavad jõuda sel teemal lõppresultaadini. Esimesel võimalusel edastan kõik dokumendid õiguskaitseorganistele," rääkis ta.

Küsimusele, kuidas veebi teel istungil osalenud Repinski ise ennast üleval pidas, vastas Odinets, et Repinski paistis kuulamisel väga kindel ja konkreetne ning paistis ka aus olevat. "Tema käitumisele ega olekule küll midagi ette heita ei ole," märkis Odinets.

Repinski: ma pole eksinud

Repinski ütles esmaspäeval pärast komisjoni istungit, et otsus materjalid politseisse saata temas emotsioone ei tekita, kuna ta on kõik õigesti teinud.

"See ei tekita minus absoluutselt mingeid emotsioone. Ma arvan, et komisjonil on selline õigus ja ilmselt on neil, kui sellised kahtlused tekivad, ka kohustus seda teha. See on nende õigus ja kohustus selles olukorras," rääkis ta.

Repinski kinnitusel ei ole temal plaanis mingeid muutusi teha, sest enda arust teeb ta kõik ka praegu õigesti.

"Mõni päev tagasi lugesin üle kõik riigikogu juhatuse otsused ja mulle tundus, et ma ei ole seal midagi valesti teinud," märkis ta.

Küsimusele, kas ta plaanib riigikogus lahkuda, vasta Repinski. "Ei plaani."

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon käsitles esmaspäeval oma istungil Repinski kõrvaltegevuste ja avalike vahendite erahuvides kasutamise kohta avalikkuses esitatud teabe kontrollimist. Repinski on avalikkuses tähelepanu pälvinud taksoteenuse osutamise, kütusekompensatsioonide ning segadustega oma elukohtade ja nende kulude kompenseerimise teemal.

Repinski oli Keskerakonna liige alates 2015. aasta märtsist kuni tänavu 21. märtsini. Ta on teatanud, et ei kavatse uuesti valimistel kandideerida.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: