USA senaator: Venemaa tuumarelva kasutamine Ukrainas oleks rünnak NATO vastu

Foto: EBU/ERR

Kui Venemaa kasutaks Ukrainas tuumarelva, siis oleks see ühtlasi rünnak NATO vastu, leiavad USA senaatorid Lindsey Graham ja Richard Blumenthal. Nende sõnul on Ukrainal kongressi erakondadeülene toetus, mida näitab ka USA järjekordne abipakett.

Senati vastu võetud eelarvega antakse Ukrainale 12 miljardi dollari väärtuses sõjalist ja majanduslikku abi. Vabariiklasest senaatori Lindsey Grahami sõnul peaksid ameeriklased saatma rohkem relvasüsteeme ja varustust, mis aitaksid muuta sõja käiku.

"Minu hinnangul peaks nende hulgas olema tanke ja loodetavasti suudame järgmiste päevade jooksul teha midagi, et saata Ukraina relvajõududele rohkem tänapäevaseid tanke," ütles Graham.

Tema hinnangul tuleks Venemaa tuumarelvaähvardusi võtta väljapressimisena, millega üritatakse heidutada kogu Euroopat.

"Venemaa tuumarelva kasutamine Ukrainas oleks rünnak NATO vastu. Kiirgus ei püsiks ainult Ukrainas. See saastaks ka Euroopa riike, kes on NATO liikmed," sõnas Graham.

"Tuumarelva kasutamine Ukrainas tähendaks, et selle hävitavad ja katastroofilised mõjud leviksid Poola. Olen Poola liidritega arutanud sellise rünnakuga seotud hirme," ütles demokraadist senaator Richard Blumenthal.

Graham ja Blumenthal soovivad, et senat võtaks vastu ka eelnõu, millega soovitakse peatada majandusliku ja sõjalise abi andmine riikidele, kes tunnustavad Ukraina alade annekteerimist Venemaa poolt.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: